Swimming Times





Men's 1000yd Freestyle
2017 Ne Lmsc Scy Champs      
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Eric Nilsson Tech Masters 6 4 1 9:54.87
Richard Waterhouse Boston University Masters 6 3 1 10:26.33
Samuel Sherman Asphalt Green Masters 1 7 2 10:30.22
Alessandro Eramo Ymca Of The North Shore 5 7 3 10:52.57
Jason Eaddy Charles River Masters 6 2 1 10:59.29
George Chen Charles River Masters 6 1 4 11:04.37
roy chen Charles River Masters 6 8 5 11:17.41
Edmund Gendreau Great Bay Masters 5 5 1 11:20.12
Ryan Hobson Charles River Masters 6 6 6 11:22.82
Douglas Doucet Minuteman Masters Swim Club 6 7 2 11:30.98
Matthew McKenna Charles River Masters 5 3 3 11:32.26
Andrew McWhirter Charles River Masters 9 3 7 11:36.41
Brendan Wright Granite State Penguins 5 4 1 11:48.50
Michael McCombs Worcester Area Masters 5 1 1 11:50.65
Andrew Strehle Weymouth Club Masters Swimming 5 8 1 11:52.35
David Shih Unattached New England 4 5 1 12:01.83
Dennis Scannell Charles River Masters 9 4 1 12:13.56
William Eaton Charles River Masters 5 2 2 12:16.99
Connor Wallace Swim Rhode Island 5 6 3 12:17.34
Mike Smith Charles River Masters 9 2 2 12:35.95
Tim Allen Worcester Area Masters 4 3 2 12:36.08
Joe Griczika Greenwood Masters 4 7 2 12:47.86
Richard Schultz Great Bay Masters 3 4 3 13:05.11
Douglas Roth Maine Masters Swim Club 4 1 3 13:10.49
Michael Lamoureux Life Time Swim New England 3 3 4 13:16.32
David Hyland Nutmeg Masters 2 3 2 13:17.20
Daniel Rogacki Pittsfield YMCA Polar Bears 3 5 1 13:20.59
Alford Green Worcester Area Masters 4 4 3 13:25.22
John Argenti Charles River Masters 4 6 4 13:26.44
Thomas Wallace Charles River Masters 4 2 4 13:29.64
steve barrus Liquid Assets New England Swim 2 4 4 13:32.53
Christophe Cloitre Great Bay Masters 9 5 5 13:38.09
Robert Wolfgang South County YMCA 3 8 5 13:38.53
Chris Burke Nutmeg Masters 3 7 5 13:49.94
Martin Burkhardt Westchester Masters 4 8 6 13:56.67
Robert Ballou South County YMCA 3 1 6 14:01.04
Craig Siepser Nutmeg Masters 2 6 6 14:06.53
Tripp Blair Adirondack Aquatic Club Master 3 6 3 14:12.73
Paul McCaffrey South County YMCA 2 5 4 14:18.08
Jim Porter Swim Rhode Island 3 2 2 14:19.11
Anuj Sampat Charles River Masters 2 2 2 14:34.52
Joe Tarasevich South County YMCA 8 3 4 14:56.23
Brendan Huang Charles River Masters 1 3 5 15:00.10
Edward Mills Charles River Masters 1 4 3 15:16.22
Eric Winn South County YMCA 2 8 5 15:21.72
Jay Jones Charles River Masters 2 1 1 15:25.04
Kevin Carroll Unattached New England 2 7 7 15:51.42
Konrad Juethner Abc Masters - Gray Sharks 1 5 4 16:28.14
Fred Bartlett South County YMCA 7 5 6 16:31.09
Erik Simon Charles River Masters 7 3 7 17:16.25
David Baxter Abc Masters - Gray Sharks 8 5 2 18:31.44
Philip Read Great Bay Masters 7 4 3 18:36.11
Derek Skawinski Greenwood Masters 8 4 5 18:56.69
Keith Washburn Weymouth Club Masters Swimming 8 2 4 18:58.19
Nicholas Ribush Abc Masters - Gray Sharks 1 6 1 19:16.45
George Coupe Granite State Penguins 8 1 2 19:36.58
Bruce Bernstein Simon's Rock Pace Makers 7 2 1 24:49.73
    


Contact Us - Submit Results


© 1997-2015 SwimmingTimes.com