Women's 1650yd Freestyle

2017 Ne Lmsc Scy Champs

      
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Becky Hunnewell Charles River Masters 6 4 1 18:58.81
Melinda Williams Granite State Penguins 6 5 2 19:00.39
Kaitlin Curbeau Unattached New England 6 3 1 19:07.92
Elizabeth Sullivan Charles River Masters 6 6 1 19:19.70
Stacy Sweetser Granite State Penguins 6 2 1 19:31.68
Anna Togias Novaquatics Masters 6 7 2 19:38.11
Alana Aubin Charles River Masters 5 4 2 19:43.41
Juli Nievergelt King Fins Aquatic Club 6 1 1 20:07.37
Lynne Simmons Swim Rhode Island 5 8 1 20:16.62
Sarah Dombrowski Nutmeg Masters 5 5 3 20:17.44
Carol Pearl Charles River Masters 5 3 1 20:28.12
Amy Whitesides Charles River Masters 5 6 2 20:34.95
Lori Hindle Weymouth Club Masters Swimming 6 8 3 20:49.33
Karin Biskovich SweetWater Swim Studio 5 2 4 20:55.84
Laura Delorey Greenwood Masters 11 3 2 21:05.18
Alexis Dunn Charles River Masters 4 6 3 21:06.66
Kate Tiedemann Westchester Masters 11 4 2 21:14.61
Danielle Caron Worcester Area Masters 3 8 4 21:18.90
Caitlin Swalec Greenwood Masters 3 7 1 21:24.06
Jenny Rood Tech Masters 5 7 4 21:28.28
Christina Baudis Granite State Penguins 5 1 5 21:29.41
Leslie Craven Martha's Vineyard Masters 4 4 2 21:30.69
Kristin Wilkes South County YMCA 4 3 3 21:48.06
kate radville Charles River Masters 4 2 5 21:59.97
Cecilia Emblidge Nutmeg Masters 4 1 3 22:01.74
Jillian Beveridge Swim Rhode Island 3 3 3 22:13.76
Rebecca Hecox SweetWater Swim Studio 11 2 3 22:19.31
Rachel Allen Charles River Masters 4 7 6 22:19.31
Erika DeRoche Charles River Masters 4 8 4 22:28.54
Alyson Fletcher Charles River Masters 4 5 7 22:31.19
Joan Craffey Bearcat Masters 3 4 1 22:31.26
Maria Hettenbach Charles River Masters 10 4 5 22:41.16
Dorothy Tourtual Binghamton Univ Masters 3 5 1 23:12.17
Deborah Sakr Granite State Penguins 3 6 4 23:20.39
Mary Dzaugis South County YMCA 10 5 5 23:49.68
Patricia Saint Aubin Ne Masters Unattached 11 5 4 23:55.46
Sally Gallagher Great Bay Masters 2 5 5 24:02.44
Yanghee Courbron Greenwood Masters 10 3 6 24:02.84
Mara Crans Maine Masters Swim Club 11 1 5 24:09.00
Aileene Palm South County YMCA 3 1 6 24:16.94
Jana Steruska Great Bay Masters 10 1 6 24:37.51
Sarah Cappelli South County YMCA 2 2 4 24:43.27
Liz Kripke Abc Masters - Gray Sharks 2 6 6 24:57.30
Jessica Rapp Charles River Masters 2 4 5 25:13.22
Jennifer Passafiume Martha's Vineyard Masters 2 7 8 25:43.99
elizabeth afanasewicz Minuteman Masters Swim Club 1 5 9 25:55.20
Kate Powers Connecticut Masters 2 1 10 26:24.06
Mary Kutcher South County YMCA 2 3 7 27:03.79
Meghan Wellman Minuteman Masters Swim Club 1 4 11 27:19.00
Claire Caine Jcc Newton Masters 8 5 7 27:25.95
Sandra Flynn Greenwood Masters 1 6 8 27:35.05
Liz Fox Martha's Vineyard Masters 9 2 2 28:16.98
Beth Rodewig South County YMCA 9 5 8 28:17.83
Julie DiSilvestro South County YMCA 9 1 9 28:19.30
Melissa Moeckel Greenwood Masters 9 3 10 28:19.67
Paige Warren-Shriner Liquid Assets New England Swim 8 4 7 28:25.39
Danielle Littee Charles River Masters 10 2 12 28:28.38
Maura Twomey Charles River Masters 2 8 3 28:31.36
Joanna Florio-Jefferys Pittsfield YMCA Polar Bears 1 3 9 29:19.03
Maria Beconi Minuteman Masters Swim Club 1 7 11 29:23.49
Elizabeth Fehr South County YMCA 1 2 13 29:30.70
Jacque Renwick Greenwood Masters 9 4 10 29:39.13
Mary Penniman Abc Masters - Gray Sharks 8 2 4 29:46.78
Kimberly Raymond South County YMCA 8 3 12 30:23.01
Kathleen Gorman South County YMCA 7 3 5 32:14.06
Laura Campbell Connecticut Masters 8 1 7 32:23.18
Louise Case Greenwood Masters 7 4 2 39:01.19
Catherine Laramie Greenwood Masters 7 2 11 41:41.57
Baheya Shenouda Charles River Masters 1 8 3 52:27.82
Mary Pasquale Worcester Area Masters 3 2   NS