Women's 200yd Freestyle

2017 Ne Lmsc Scy Champs

      Next 100 Results
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Alana Aubin Charles River Masters 13 4 1 2:01.97
Amy Parent Unattached New England 13 3 1 2:04.29
Jessica Beers Maine Masters Swim Club 10 7 1 2:04.88
Elizabeth Sullivan Charles River Masters 13 1 2 2:04.89
Theresa McCartney Bearcat Masters 13 7 1 2:05.53
Jill Lancaster Swim Rhode Island 14 7 2 2:06.26
Krysten Sciacca Bearcat Masters 12 3 3 2:06.41
Melinda Williams Granite State Penguins 12 5 2 2:07.05
Honorata Zaklicki Bearcat Masters 12 4 4 2:07.27
Kysa Crusco Granite State Penguins 13 5 3 2:08.26
Angela Dowgiert Granite State Penguins 9 4 3 2:08.96
Kelly Lo Unattached New England 12 6 2 2:10.01
Courtney Karszes Binghamton Univ Masters 12 2 5 2:10.12
Jennifer Downing Charles River Masters 13 2 4 2:10.80
Jessica Davis Connecticut Masters 12 7 6 2:11.71
Haruka Uchida Charles River Masters 11 5 3 2:12.12
Amy Leveroni Ymca Of The North Shore 11 8 1 2:12.14
Robin Sandos Greenwood Masters 10 4 5 2:12.29
Lori Hindle Weymouth Club Masters Swimming 12 8 4 2:12.61
Rebecca Smith Binghamton Univ Masters 13 6 5 2:12.91
Kristy Bohling Charles River Masters 11 1 1 2:14.56
Donna Neuendorf Swim Rhode Island 11 4 2 2:15.13
Helene Angot Tech Masters 12 1 2 2:15.15
Sarah Fuller North Suburban YMCA Masters 11 7 7 2:15.21
Marcia Witkus Ne Masters Unattached 10 2 3 2:15.72
Tracy Grilli Granite State Penguins 11 6 1 2:15.87
Tsveta Stanilova Maine Masters Swim Club 11 3 3 2:17.15
Gabrielle Chaizy Bearcat Masters 11 2 4 2:18.02
Caitlin Swalec Greenwood Masters 10 8 4 2:18.94
Elizabeth Berstler Bearcat Masters 10 6 5 2:19.04
Laura Bishop Binghamton Univ Masters 10 3 6 2:19.33
Erika DeRoche Charles River Masters 10 5 6 2:19.79
Maria Hettenbach Charles River Masters 9 1 7 2:19.88
Carla Dropo Ymca Of The North Shore 9 3 2 2:20.01
beth estel Granite State Penguins 9 2 1 2:20.28
Kristin Wilkes South County YMCA 7 5 4 2:20.32
Sierra Cotrona Binghamton Univ Masters 13 8 5 2:20.81
Cecilia Emblidge Nutmeg Masters 10 1 1 2:20.83
Karin Stokes Granite State Penguins 8 3 3 2:21.32
Missie Bankes Andover North Andover YMCA 8 5 2 2:21.35
Jenny Rood Tech Masters 9 5 6 2:22.46
Sue Garland Charles River Masters 8 4 5 2:22.46
Yvonne Beumer Bearcat Masters 9 8 8 2:23.48
Stephanie Cotsonas Swim Rhode Island 9 6 6 2:23.96
Carrie Stevens Bearcat Masters 5 4 8 2:25.28
Amanda Daley Charles River Masters 6 3 9 2:26.49
Christie Hayes Nutmeg Masters 8 6 1 2:28.53
Kristen Lynch South County YMCA 7 3 7 2:29.00
Leslie Craven Martha's Vineyard Masters 9 7 4 2:29.99
jane cheney Greenwood Masters 8 8 5 2:30.17
Stephanie Winslow Swim Rhode Island 7 4 9 2:31.60
Nancy Tunstall Weymouth Club Masters Swimming 6 8 3 2:31.72
Elyssa Johnson Bearcat Masters 7 1 10 2:32.25
Kim Goodwin Granite State Penguins 8 2 6 2:32.26
Erin Gaffey Charles River Masters 6 4 7 2:32.35
Rebecca Padera Weymouth Club Masters Swimming 7 7 7 2:33.34
Cj Dickson Worcester Area Masters 8 7 4 2:34.12
Sally Gallagher Great Bay Masters 6 5 7 2:36.65
Kathy Wills Maine Masters Swim Club 7 2 8 2:36.69
Leslie Dumont Andover North Andover YMCA 6 6 2 2:37.22
Katherine Levenstein Charles River Masters 6 7 11 2:39.45
Zahava Lipton Red Tide 7 6 8 2:39.45
Nicole Guglielmo Connecticut Masters 3 2 9 2:40.41
Aileene Palm South County YMCA 6 1 8 2:41.72
Meghan Wellman Minuteman Masters Swim Club 5 7 10 2:42.87
Jenny Marshall North Suburban YMCA Masters 4 2 8 2:44.76
Kathy Slifer Ymca Of The North Shore 14 8 1 2:46.31
elizabeth afanasewicz Minuteman Masters Swim Club 5 1 11 2:46.43
Louise Goldsmith Simon's Rock Pace Makers 5 2 5 2:46.57
Madeline Bey Connecticut Masters 3 3 12 2:47.43
Carrie Antolik Tech Masters 7 8 13 2:47.55
Lori Harvey Kingsbury Club Masters 5 5 6 2:47.69
Ally Sega Connecticut Masters 4 4 9 2:48.86
Jennifer Passafiume Martha's Vineyard Masters 5 6 14 2:49.42
Sarah Cappelli South County YMCA 4 3 9 2:51.15
Jennifer Barlow Abc Masters - Gray Sharks 6 2 7 2:51.19
Anne-Cecile Autissier Charles River Masters 4 6 8 2:51.32
Elizabeth Goodell Martha's Vineyard Masters 4 7 9 2:52.73
Lisa Spitz Minuteman Masters Swim Club 4 8 10 2:54.55
Sharleen Goguen Greenwood Masters 5 8 9 2:55.05
Mary Kutcher South County YMCA 3 5 10 2:55.18
Sandra Flynn Greenwood Masters 2 5 11 2:55.49
Kathy Magovern Minuteman Masters Swim Club 2 4 10 2:56.27
Jill Fleming Simon's Rock Pace Makers 4 5 10 2:56.41
Melissa Moeckel Greenwood Masters 5 3 12 2:58.00
margot mann Red Tide 3 7 2 3:03.33
Susan Rardin Maine Masters Swim Club 4 1 3 3:03.99
Linda Horiuchi Red Tide 3 4 11 3:05.77
margaret banker Ymca Of The North Shore 2 2 11 3:09.62
Maura Twomey Charles River Masters 3 8 3 3:11.42
Gitika Noyes Maine Masters Swim Club 3 1 4 3:12.95
Ellen O'donnell Maine Masters Swim Club 2 7 5 3:13.10
Mariya Vasileva Red Tide 3 6 10 3:13.91
Aagje Caron Great Bay Masters 2 1 1 3:16.04
Ellen Garvey Great Bay Masters 2 6 6 3:22.87
Laura Campbell Connecticut Masters 1 4 12 3:28.77
Kimberly Martin Connecticut Masters 1 3 12 3:30.46
Kathleen Gorman South County YMCA 2 8 7 3:31.21
Kimberly Raymond South County YMCA 2 3 13 3:34.69
Nancy Olesin Worcester Area Masters 1 6 11 3:39.50
    Next 100 Results