Swimming Times





Women's 100yd Backstroke
2017 Ne Lmsc Scy Champs      
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Candice Peak Unattached New England 10 4 1 1:00.11
Theresa McCartney Bearcat Masters 10 3 1 1:02.10
Honorata Zaklicki Bearcat Masters 10 5 2 1:02.35
Rebecca Smith Binghamton Univ Masters 10 6 1 1:05.49
Alana Aubin Charles River Masters 10 2 3 1:07.13
Crystie McGrail Great Bay Masters 10 1 1 1:07.79
Tsveta Stanilova Maine Masters Swim Club 9 5 2 1:07.98
Jill Lancaster Swim Rhode Island 9 3 2 1:08.07
Elizabeth Sullivan Charles River Masters 8 6 4 1:08.84
Keri Nappi Swim Rhode Island 10 8 1 1:08.92
Melody Ovalles Westchester Masters 10 7 2 1:09.00
Anna Togias Novaquatics Masters 9 4 3 1:09.05
Helene Angot Tech Masters 9 2 4 1:09.56
Kysa Crusco Granite State Penguins 8 5 3 1:09.99
Haruka Uchida Charles River Masters 9 8 3 1:10.64
Sarah Weas Boston University Masters 9 1 5 1:10.68
Danielle Caron Worcester Area Masters 8 1 5 1:10.68
Krysten Sciacca Bearcat Masters 8 7 7 1:10.69
Cecilia McCloskey Colonials 1776 8 3 1 1:10.74
Elizabeth Berstler Bearcat Masters 7 4 5 1:11.85
Donna Neuendorf Swim Rhode Island 8 4 1 1:12.31
Gabrielle Chaizy Bearcat Masters 9 6 6 1:12.68
rainy goodale Martha's Vineyard Masters 7 6 2 1:12.74
Patty Gaynor Cape Cod Masters 8 2 1 1:12.78
Stephanie Cotsonas Swim Rhode Island 8 8 3 1:13.98
Erika DeRoche Charles River Masters 7 3 2 1:14.15
Lynne Simmons Swim Rhode Island 7 5 4 1:14.49
Missie Bankes Andover North Andover YMCA 7 7 1 1:15.04
Laura Bishop Binghamton Univ Masters 6 7 4 1:15.13
Annie Harris Charles River Masters 9 7 4 1:15.43
Marcia Witkus Ne Masters Unattached 7 2 5 1:15.78
Laura Delorey Greenwood Masters 5 5 2 1:16.46
Mary Dzaugis South County YMCA 6 3 8 1:17.11
Stephanie Winslow Swim Rhode Island 7 1 3 1:17.19
Gail Holland Worcester Area Masters 6 5 2 1:17.63
Olivia Ondeck Charles River Masters 6 1 5 1:18.30
Joan Craffey Bearcat Masters 6 2 1 1:19.47
Mary Pasquale Worcester Area Masters 6 6 3 1:19.69
Yvonne Beumer Bearcat Masters 6 8 4 1:19.77
Nancy Tunstall Weymouth Club Masters Swimming 5 3 4 1:20.65
Kim Goodwin Granite State Penguins 6 4 3 1:20.90
Jenny Rood Tech Masters 7 8 7 1:21.01
Lisa Rourke Charles River Masters 5 4 5 1:21.31
Rebecca Comeau Great Bay Masters 4 1 6 1:21.54
Christina Baudis Granite State Penguins 5 7 5 1:22.34
Elyssa Johnson Bearcat Masters 5 2 9 1:23.13
Sue Garland Charles River Masters 5 1 6 1:23.90
Maureen Byrne Greenwood Masters 5 8 6 1:25.16
Aileene Palm South County YMCA 5 6 7 1:26.17
jane cheney Greenwood Masters 4 8 4 1:27.18
Christine Fairbanks Worcester Area Masters 3 4 10 1:28.90
Renee Halliday Minuteman Masters Swim Club 3 5 5 1:29.09
Carrie Antolik Tech Masters 4 4 8 1:30.67
Jennifer Barlow Abc Masters - Gray Sharks 4 3 6 1:31.03
elizabeth afanasewicz Minuteman Masters Swim Club 2 3 9 1:32.30
Ellen O'donnell Maine Masters Swim Club 3 3 2 1:32.88
Joanne Barker Charles River Masters 4 6 7 1:33.47
Jacque Renwick Greenwood Masters 4 2 6 1:33.61
Eileen Craffey Ne Masters Unattached 4 5 2 1:34.70
margaret banker Ymca Of The North Shore 2 7 8 1:35.47
Mary Kutcher South County YMCA 4 7 8 1:37.06
Maura Twomey Charles River Masters 3 6 3 1:39.63
Nancy Olesin Worcester Area Masters 3 7 7 1:40.08
Meghan Wellman Minuteman Masters Swim Club 2 5 10 1:40.60
margot mann Red Tide 2 6 3 1:41.81
Mariya Vasileva Red Tide 3 2 5 1:43.86
Gitika Noyes Maine Masters Swim Club 2 2 4 1:44.79
Sharleen Goguen Greenwood Masters 2 4 8 1:46.16
Kimberly Raymond South County YMCA 3 8 9 1:46.56
Sandra Flynn Greenwood Masters 3 1 10 1:47.96
Jessica White Worcester Area Masters 2 8 11 1:55.32
Linda Horiuchi Red Tide 1 4 7 1:55.49
Kathleen Gorman South County YMCA 2 1 5 1:58.98
Patty Blanchard Greenwood Masters 1 3 6 2:04.44
Laura Dennison Charles River Masters 1 5 11 2:19.64
Louise Case Greenwood Masters 1 8 4 2:27.60
Sarah King Adirondack Masters 1 2 12 2:29.18
Baheya Shenouda Charles River Masters 1 7 5 4:36.13
    


Contact Us - Submit Results


© 1997-2015 SwimmingTimes.com