Swimming Times





Men's 200yd Backstroke
2017 Ne Lmsc Scy Champs      Next 100 Results
Swimmer Team Heat Lane Place Time
David Russell Charles River Masters 14 4 1 1:49.33
Reid Swartz Uv Rays 14 6 1 1:55.44
James Boretti Ne Masters Unattached 14 5 1 1:57.19
Joshua Fowler Ddp Swim 14 2 2 1:58.44
Matthew Mc Kay Charles River Masters 14 3 1 1:59.33
Jeff Hicks Ddp Swim 14 7 3 2:00.78
Jason Eaddy Charles River Masters 14 8 1 2:03.18
Daniel Moran Worcester Area Masters 13 5 4 2:04.20
Ryan Drasher Great Bay Masters 13 6 5 2:05.77
Michael Emmons Charles River Masters 13 4 1 2:06.02
Ryan Hobson Charles River Masters 13 1 2 2:06.09
James Auxier Connecticut Masters 14 1 2 2:06.44
Travis Harker Great Bay Masters 13 2 2 2:07.76
George Mehok Sarasota YMCA Sharks 13 7 2 2:08.95
trent theroux Swim Rhode Island 13 3 3 2:09.51
Robert Kysela Maine Masters Swim Club 10 4 6 2:10.32
Christopher Bishop Binghamton Univ Masters 11 6 3 2:10.93
Pieter Dehart Maine Masters Swim Club 13 8 3 2:10.97
David Stiles St Pete Masters Inc 12 6 2 2:13.33
George Chen Charles River Masters 12 8 3 2:13.52
Edmund Gendreau Great Bay Masters 10 2 1 2:13.72
Eric Zhai Bearcat Masters 12 7 4 2:14.38
David Shih Unattached New England 11 2 7 2:15.02
Jose Faria Garden State Masters 12 3 2 2:15.38
Sebastian Moll Red Tide 12 5 3 2:15.95
Jason Osuga Swim Rhode Island 12 2 5 2:16.55
Arthur Gunzl Connecticut Masters 10 7 1 2:16.88
Kaan Duru Swim Rhode Island 11 5 4 2:17.52
Matthew Jaroszewicz Swim Rhode Island 12 1 3 2:17.59
Kyle Burnell Great Bay Masters 11 1 8 2:18.59
Michael McCombs Worcester Area Masters 10 6 1 2:19.47
Matthew Whitford Great Bay Masters 10 8 4 2:19.61
Jonathan Blood Weymouth Club Masters Swimming 11 7 4 2:19.94
Douglas Doucet Minuteman Masters Swim Club 11 8 5 2:20.98
Mark Alexander Charles River Masters 11 3 2 2:21.17
Jaszver Bauzon Bearcat Masters 9 6 9 2:21.84
Douglas Sayles Swim Rhode Island 9 4 5 2:21.90
Alan Switzer jr jr Maine Masters Swim Club 11 4 5 2:22.73
Brendan Wright Granite State Penguins 10 5 6 2:23.37
Alan Hsieh Boston University Masters 10 3 4 2:24.30
Francois Caudrillier Palm Beach Masters 10 1 6 2:25.83
Ted McGahie Worcester Area Masters 9 3 3 2:26.93
Bob Tyler Granite State Penguins 9 7 7 2:27.21
David Judelson North Suburban YMCA Masters 8 5 2 2:29.77
Fred Schlicher Charles River Masters 8 2 1 2:30.80
Christopher Hui Greenwood Masters 7 6 10 2:32.25
Rob Torgerson Fountaingrove Masters 9 2 4 2:32.40
Kip Kimble Minuteman Masters Swim Club 9 8 8 2:32.64
Frank Mockler Liquid Assets New England Swim 8 4 3 2:33.92
Paul Perz North Suburban YMCA Masters 9 5 6 2:35.04
Bill Ryan Pinehills Masters 8 6 2 2:36.50
William Johnson Nutmeg Masters 8 8 6 2:36.77
David Hyland Nutmeg Masters 8 7 4 2:37.52
Stephen Johnson Swim Rhode Island 12 4 7 2:39.88
Michael Murphy Ymca Of The North Shore 9 1 4 2:40.31
Daniel Rogacki Pittsfield YMCA Polar Bears 8 3 3 2:40.71
Jonathan Chatinover Martha's Vineyard Masters 6 4 5 2:40.84
Kenneth Weir Binghamton Univ Masters 7 3 5 2:41.74
John West Binghamton Univ Masters 7 5 6 2:44.00
Joe Griczika Greenwood Masters 6 8 9 2:45.75
Robert Duguay Connecticut Masters 6 1 11 2:46.38
Mark Keil Minuteman Masters Swim Club 7 7 6 2:47.78
Patrick McDermot Granite State Penguins 6 6 10 2:48.17
John Argenti Charles River Masters 5 3 12 2:48.37
Martin Burkhardt Westchester Masters 6 3 11 2:49.58
Douglas Roth Maine Masters Swim Club 7 2 7 2:49.93
Steve Holt Greenwood Masters 7 4 4 2:50.16
David Winkler South County YMCA 6 2 12 2:50.61
Duncan RyanMann Pittsfield YMCA Polar Bears 7 8 7 2:50.68
Carlton Cronin Technique and Training 6 5 8 2:50.97
Steven Sluter Swim Rhode Island 5 4 7 2:51.92
Blake Bell Adirondack Masters 4 4 13 2:52.56
david graham Greenwood Masters 7 1 8 2:53.47
Robert Wolfgang South County YMCA 5 1 14 2:54.52
William Geoghegan Connecticut Masters 5 5 5 3:00.48
David Carchedi South County YMCA 6 7 9 3:00.50
Mark Wild Worcester Area Masters 5 6 5 3:00.74
Craig Siepser Nutmeg Masters 3 4 9 3:03.31
Mingjie Song Abc Masters - Gray Sharks 4 6 1 3:04.03
Scott Redmon Maine Masters Swim Club 4 3 6 3:04.39
Mark Totten Minuteman Masters Swim Club 4 7 8 3:06.63
Fred Dalby Western Mass Waterhorses 4 2 7 3:06.78
Paul McCaffrey South County YMCA 5 8 10 3:08.06
John Olander Simon's Rock Pace Makers 3 3 8 3:12.56
Al Prescott Minuteman Masters Swim Club 3 5 7 3:14.97
Brendan Trainor Maine Masters Swim Club 3 7 10 3:16.56
Timothy Dymek Greenwood Masters 3 6 15 3:16.90
Bill Rupert Maine Masters Swim Club 5 2 2 3:19.74
Paul Arsenault Worcester Area Masters 5 7 9 3:19.94
Ken Kwa Charles River Masters 3 1 11 3:20.32
Roland Bartl Greenwood Masters 4 8 11 3:20.64
Fred Bartlett South County YMCA 1 2 12 3:21.79
Richard Sweetman South County YMCA 1 4 8 3:22.36
John Renwick Greenwood Masters 3 2 13 3:24.02
Joe Tarasevich South County YMCA 2 5 6 3:25.79
Michael Laux Connecticut Masters 1 5 1 3:39.59
Douglas Shearer Swim Rhode Island 2 2 2 3:43.57
William Jones Maine Masters Swim Club 2 4 1 3:47.81
Franklin Johnson South County YMCA 3 8 14 3:48.60
Philip Read Great Bay Masters 2 6 3 3:50.04
    Next 100 Results


Contact Us - Submit Results


© 1997-2015 SwimmingTimes.com