Swimming Times





Men's 100yd Breaststroke
2017 Ne Lmsc Scy Champs      Next 100 Results
Swimmer Team Heat Lane Place Time
James Boretti Ne Masters Unattached 15 5 1 58.62
Nate Stevens Maine Masters Swim Club 15 4 1 58.76
Craig Crawford Pittsfield YMCA Polar Bears 15 3 1 1:00.61
Adam McNally Worcester Area Masters 15 6 2 1:00.67
Jonathan Hla Bearcat Masters 15 7 1 1:01.76
David Russell Charles River Masters 14 4 2 1:01.78
Takayuki Watanabe Unattached New England 12 1 2 1:03.07
Craig Hersh Simmons Masters 15 2 2 1:03.15
Tim McGrath Maine Masters Swim Club 14 6 3 1:03.79
Muneki Kamata Bearcat Masters 14 3 4 1:04.07
Trent Staats Charles River Masters 14 5 3 1:04.17
Justin Morris King Fins Aquatic Club 14 7 3 1:06.01
Christopher DeSantis Unattached New Jersey 14 8 3 1:06.14
Camil Toma Charles River Masters 15 8 1 1:06.53
Alan Hsieh Boston University Masters 12 3 4 1:06.67
Matthew Whitford Great Bay Masters 13 5 2 1:07.04
roy chen Charles River Masters 12 4 5 1:07.24
Edmund Gendreau Great Bay Masters 11 2 1 1:07.56
Albert Garcia Swim Rhode Island 14 2 4 1:07.90
Eric Zhai Bearcat Masters 13 6 1 1:08.14
Thomas St. Vincent Westchester Masters 12 8 6 1:08.27
Akihiko Osada Bearcat Masters 10 8 4 1:08.68
Jeff Naylor Granite State Penguins 13 1 1 1:08.70
Jason Osuga Swim Rhode Island 9 4 2 1:09.08
Alford Green Worcester Area Masters 13 3 5 1:09.16
William Eaton Charles River Masters 12 6 5 1:09.31
Mathew Card Swim Rhode Island 13 2 6 1:09.33
Todd Hinck North Suburban YMCA Masters 13 8 3 1:09.69
Thomas Volper Ne Masters Unattached 14 1 3 1:09.75
Matthew Gilson Swim Rhode Island 11 5 5 1:09.96
Timothy Clancy Swim Rhode Island 15 1 7 1:10.00
Chris Dainiak SweetWater Swim Studio 10 6 6 1:10.00
Brendan Wright Granite State Penguins 13 7 4 1:10.58
William Johnson Nutmeg Masters 12 2 4 1:10.58
Matthew Jaroszewicz Swim Rhode Island 13 4 8 1:10.91
Stephen Carroll Granite State Penguins 7 5 7 1:11.25
John Tedeschi Nutmeg Masters 11 6 2 1:11.34
George Chen Charles River Masters 10 5 7 1:11.51
Bob Tyler Granite State Penguins 12 7 2 1:11.72
Timothy Lecrone Maine Masters Swim Club 11 7 5 1:12.18
Bill Sherman Movy Masters 12 5 3 1:12.66
Benjamin Morse Maine Masters Swim Club 11 8 8 1:12.67
Jesus Escareno Bearcat Masters 8 4 8 1:12.88
Eric Patrick North Suburban YMCA Masters 10 2 3 1:13.04
Michael Hurd Maine Masters Swim Club 11 3 9 1:13.43
Benjamin Wyckoff Connecticut Masters 10 4 4 1:13.67
Robert Goldbloom Movy Masters 10 3 4 1:13.88
William Hetzel Red Tide 7 3 5 1:14.04
Adam Hsieh Boston University Masters 8 2 9 1:14.34
Bob Olson Newburyport Breakers 11 1 5 1:14.46
david graham Greenwood Masters 9 1 6 1:14.79
Phil Brown Weymouth Club Masters Swimming 9 6 6 1:14.87
David Stiles St Pete Masters Inc 11 4 9 1:14.93
Jonathan Chatinover Martha's Vineyard Masters 9 8 7 1:15.30
Joe Griczika Greenwood Masters 9 7 6 1:16.01
Richard Schultz Great Bay Masters 3 5 7 1:16.22
Seth Grady Flaherty Masters 10 7 8 1:16.53
Daniel Rogacki Pittsfield YMCA Polar Bears 9 3 1 1:16.73
Roman Kishchenko Unattached New England 7 2 7 1:17.33
Joe Fulmer Maine Masters Swim Club 8 6 1 1:17.79
Eduardo Fernandez-Duque Connecticut Masters 9 5 9 1:18.22
William Davis Minuteman Masters Swim Club 10 1 8 1:18.37
Steven Sluter Swim Rhode Island 8 3 8 1:18.40
Jeff Holmes North Suburban YMCA Masters 4 3 10 1:18.77
steve barrus Liquid Assets New England Swim 8 1 10 1:19.00
Eric Johnson Simon's Rock Pace Makers 5 5 11 1:19.07
John Argenti Charles River Masters 8 7 6 1:19.29
David Hyland Nutmeg Masters 7 1 10 1:19.39
Kirk Hutchinson Boston University Masters 5 8 9 1:19.58
Frankin Mansilla Liquid Assets New England Swim 7 6 10 1:19.91
Thomas Wallace Charles River Masters 9 2 11 1:20.29
Robert Duguay Connecticut Masters 7 7 7 1:21.01
Christopher Hui Greenwood Masters 3 6 8 1:22.09
Ken Kwa Charles River Masters 6 4 9 1:22.18
Timothy Dymek Greenwood Masters 7 8 12 1:22.99
Steve Holt Greenwood Masters 7 4 2 1:23.12
Carl Hinebaugh Nutmeg Masters 8 5 12 1:23.37
Charles Cronin Technique and Training 6 5 2 1:23.51
Christophe Cloitre Great Bay Masters 1 6 10 1:25.42
Al Prescott Minuteman Masters Swim Club 6 6 11 1:25.75
Robert Ballou South County YMCA 5 3 13 1:25.84
Brendan Trainor Maine Masters Swim Club 6 2 11 1:26.36
Roland Bartl Greenwood Masters 6 1 3 1:26.37
Michael Heyison Tech Masters 6 3 4 1:26.70
Frederick Schmuhl Great Bay Masters 5 4 13 1:27.36
Eugene Pot Binghamton Univ Masters 4 2 3 1:27.38
Steve Miller Great Bay Masters 6 7 5 1:27.56
Michael Laux Connecticut Masters 4 5 1 1:27.99
Peter Canning Connecticut Masters 3 4 14 1:28.68
Konrad Juethner Abc Masters - Gray Sharks 4 6 12 1:28.90
Brian McLaughlin Abc Masters - Gray Sharks 5 6 6 1:29.28
Edward Parsons Minuteman Masters Swim Club 5 2 12 1:29.91
Robert Hicks Minuteman Masters Swim Club 4 4 4 1:30.16
John Olander Simon's Rock Pace Makers 5 7 5 1:30.51
John Lewis Great Bay Masters 5 1 1 1:30.63
Andrew Cooke Unattached New England 3 2 2 1:32.42
Scott Redmon Maine Masters Swim Club 4 8 6 1:32.50
Mark Keil Minuteman Masters Swim Club 6 8 7 1:33.18
Robert Nelson Swim Rhode Island 4 7 3 1:34.55
Douglas Roth Maine Masters Swim Club 3 7 15 1:34.98
    Next 100 Results


Contact Us - Submit Results


© 1997-2015 SwimmingTimes.com