Swimming Times





Women's 100yd Butterfly
2017 Ne Lmsc Scy Champs      
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Amalie Kristiansen Charles River Masters 10 7 1 57.56
Elizabeth Mancuso Boston University Masters 10 3 1 57.88
Erica Smrcina Maine Masters Swim Club 10 4 2 57.94
Ildiko Szekely Boston University Masters 10 5 1 58.43
Jessica Beers Maine Masters Swim Club 10 2 2 1:01.59
Alana Aubin Charles River Masters 10 6 1 1:01.75
Theresa McCartney Bearcat Masters 10 1 3 1:02.44
Erin Briskie Swim Rhode Island 9 6 2 1:03.62
Stacey Mehringer Charles River Masters 10 8 3 1:04.14
Kaitlin McGahie Worcester Area Masters 8 1 4 1:04.36
Melinda Williams Granite State Penguins 9 2 3 1:04.88
Keri Nappi Swim Rhode Island 9 5 4 1:05.96
Anna Togias Novaquatics Masters 9 4 4 1:06.62
Evangeline Geskos Asphalt Green Masters 9 3 5 1:06.87
Yanghee Courbron Greenwood Masters 8 4 2 1:07.20
Zahava Lipton Red Tide 9 8 6 1:07.75
Heather Bernstein Connecticut Masters 9 7 7 1:07.94
Lindsay Gray Great Bay Masters 7 5 8 1:09.19
Mingi Kim Bearcat Masters 8 6 9 1:09.61
rainy goodale Martha's Vineyard Masters 9 1 1 1:10.43
Katrina Perito Nyc Hydras 8 3 5 1:10.50
Jillian Schneider Swim Rhode Island 8 5 10 1:10.56
Marcia Witkus Ne Masters Unattached 4 2 2 1:11.29
Lori Hindle Weymouth Club Masters Swimming 8 8 1 1:11.83
Jenny Wolf Minuteman Masters Swim Club 5 3 11 1:11.96
Cecilia McCloskey Colonials 1776 7 1 1 1:12.13
marilyn soraghan Granite State Penguins 7 7 1 1:12.52
Jenny Rood Tech Masters 7 8 12 1:12.90
Donna Neuendorf Swim Rhode Island 8 2 3 1:13.11
Maria Hettenbach Charles River Masters 7 6 5 1:13.12
Christina Baudis Granite State Penguins 5 4 2 1:13.47
Laura Delorey Greenwood Masters 6 4 2 1:13.54
Kristin Wilkes South County YMCA 7 2 4 1:13.61
Haruka Uchida Charles River Masters 6 2 6 1:14.21
Rachel Neild Great Bay Masters 7 3 6 1:14.38
Stephanie Cotsonas Swim Rhode Island 6 6 5 1:14.48
Elizabeth Berstler Bearcat Masters 6 1 13 1:14.51
Robin Sandos Greenwood Masters 5 2 7 1:14.67
Tsveta Stanilova Maine Masters Swim Club 7 4 14 1:14.89
Caitlin Swalec Greenwood Masters 6 5 7 1:15.10
Erika DeRoche Charles River Masters 8 7 8 1:15.88
Katie Rolfs Great Bay Masters 6 7 3 1:16.28
Shannon Doleski Minuteman Masters Swim Club 6 3 9 1:17.68
Cindy Su Charles River Masters 5 6 8 1:17.89
Anne Uecker Maine Masters Swim Club 6 8 1 1:18.07
Olivia Ondeck Charles River Masters 4 5 9 1:19.12
Cecilia Emblidge Nutmeg Masters 5 5 3 1:19.33
Mary Dzaugis South County YMCA 4 4 4 1:22.95
Cj Dickson Worcester Area Masters 5 7 4 1:24.65
Betsy Sandberg Great Bay Masters 4 6 6 1:24.91
Maureen Byrne Greenwood Masters 5 1 3 1:25.96
Ally Sega Connecticut Masters 4 8 4 1:27.51
Aileene Palm South County YMCA 5 8 5 1:27.78
Lauren Heath Great Bay Masters 4 7 15 1:29.17
Dorothy Tourtual Binghamton Univ Masters 4 1 2 1:30.48
Rebecca Padera Weymouth Club Masters Swimming 4 3 7 1:30.80
Kristen Lynch South County YMCA 3 3 6 1:34.13
Cheryl St.Pierre-Sleboda Simon's Rock Pace Makers 2 6 2 1:35.67
Mary Kutcher South County YMCA 3 1 5 1:36.98
Jennifer Krangle Charles River Masters 3 2 7 1:38.69
Joanne Barker Charles River Masters 3 5 6 1:38.75
Leslie Craven Martha's Vineyard Masters 3 8 3 1:38.93
Robyn DeMarco Connecticut Masters 3 4 10 1:39.45
Kathy Pazera Swim Rhode Island 3 6 4 1:40.33
Susan Rardin Maine Masters Swim Club 3 7 3 1:43.12
Paige Warren-Shriner Liquid Assets New England Swim 2 2 5 1:51.85
Deborah Fung Red Tide 2 1 8 1:53.52
Cheryl McElroy South County YMCA 2 4 5 1:58.32
Kimberly Raymond South County YMCA 2 3 7 1:58.34
Laura Campbell Connecticut Masters 1 4 9 2:00.40
Kathleen Gorman South County YMCA 2 7 1 2:01.44
Aagje Caron Great Bay Masters 1 5 1 2:03.43
Sarah King Adirondack Masters 1 3 16 2:51.00
Ashley Loo Bearcat Masters 2 5   DQ
    


Contact Us - Submit Results


© 1997-2015 SwimmingTimes.com