Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Men's 100yd Backstroke
Broward County Decathlon Swim
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Cole Meringolo
Plantation
2
4
1
57.72
Christopher Vinci
Plantation
2
3
2
1:00.45
Jeffrey Raymond
Unattached
2
4
1
1:01.70
Brandon Hicks
Unattached
2
3
2
1:02.78
Andrew Novakoff
Plantation
2
5
3
1:02.88
Shane Armbrister
Plantation
2
7
3
1:04.71
Jason Sandler
Plantation
2
2
4
1:05.43
Michael Vinci
Plantation
2
8
5
1:06.47
Dominique Aly
Unattached
1
7
6
1:06.58
Tiago Schulz
Unattached
3
4
1
1:06.65
Davin Harding
Unattached
2
1
4
1:08.08
Samuel Materan
Plantation
2
8
5
1:09.33
Kory Sgrignoli
Plantation
3
5
2
1:09.71
Williams Aching
Plantation
2
7
6
1:10.00
Saidgad Mosquera
Unattached
3
7
3
1:10.34
Colton Kleynhans
Plantation
2
6
7
1:10.45
Antonio Pardo
Unattached
3
1
4
1:11.56
Stephen Unger
Unattached
2
1
7
1:11.99
Jack St. Clair
Unattached
1
5
8
1:13.46
Vinnie Alford
Broward Aquatic
2
5
5
1:14.29
Nicholas Fifelski
Unattached
3
5
1
1:14.61
Patrick Goodwin
Unattached
1
4
8
1:14.69
Ricardo Aching
Plantation
3
6
6
1:14.78
Kyle Briley
Unattached
3
4
2
1:15.27
Alec Wathen
Unattached
3
6
3
1:15.37
Christopher Chen
Plantation
3
2
7
1:15.87
Pablo Ortiz
Plantation
2
3
8
1:17.93
John Jessell
Broward Aquatic
1
4
9
1:19.72
Jeffrey Grockowski
Plantation
3
8
10
1:20.18
Sandy Sanchez
Unattached
2
6
11
1:20.19
Nicholas Raymond
Unattached
2
4
12
1:20.68
Andre Oliveira
Plantation
1
5
9
1:20.83
Matthew Zielinski
Broward Aquatic
2
4
4
1:21.09
Timmy Sgrignoli
Plantation
3
3
5
1:22.80
Paul Biondolillo
Broward Aquatic
1
7
13
1:23.03
Michael Tucci
Plantation
2
2
14
1:23.51
Dylan Marsolek
Plantation
3
2
6
1:23.99
Armand Aguirre
Comets Swim Team
3
7
7
1:27.26
Dennis Lutchman
Plantation
2
8
15
1:30.74
Kevin Bowie
Plantation
2
6
8
1:33.94
Raul Aching
Plantation
2
7
9
1:34.99
Andrew Goodwin
Unattached
3
8
10
1:36.72
Nolan Vozzola
Plantation
1
4
11
1:36.80
Michael Montesi
Plantation
2
5
12
1:40.13
Christopher Austin
Unattached
2
7
16
1:40.24
Ryan Henderson
Unattached
2
3
13
1:42.65
Matthew Wathen
Unattached
1
5
14
1:45.18
Matthew Williamson
Broward Aquatic
1
2
17
1:47.32
Carlos Larco
Comets Swim Team
2
1
18
1:51.46
Austin Saunders
Broward Eastside Swim Team
2
2
15
1:54.44
Brandon Ma
Comets Swim Team
1
3
19
1:59.88
Anthony Stanco
Unattached
1
2
16
2:03.86
Shamyr Aly
Unattached
2
2
NS
Sebastian Lambiro
Plantation
2
5
NS
Leslie Moore
Plantation
3
3
DQ
Julio Fuentes
Plantation
1
1
NS
Brandon Schneider
Plantation
1
6
NS
Christopher Bernard
Plantation
2
6
NS
Lawrence Wong
Comets Swim Team
1
6
NS
Tavish Tiet
Comets Swim Team
1
5
NS
Ivan Parada
Comets Swim Team
1
3
NS
Jason Maseda
Comets Swim Team
1
3
NS
David Ordonez
Unattached
1
4
NS
Bradley Garcia
Comets Swim Team
1
6
NS
Anthony Fermin
Comets Swim Team
1
2
NS
Carlos Romero
Unattached
1
2
NS
Ryan GuyRovere
Plantation
1
3
NS
Derek Shoemaker
Broward Aquatic
3
1
NS