Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Women's 200yd Individual Medley
Winter Haven Fall Invitational
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Ashley Shafer
Win
2
4
1
2:14.17
Jessica Claflin
Tpa
5
4
1
2:17.13
Amy Gallogly
High
5
2
2
2:23.81
Amanda Gullen
Win
2
3
2
2:24.18
Denise Gunter
Sac
5
5
3
2:24.47
Kelly Dowling
Tpa
3
4
1
2:24.80
Janine Pariente
Bksc
5
6
4
2:25.14
Cari Herrington
Win
5
3
5
2:26.30
Sara Bateman
Una
3
5
2
2:27.48
Taylor Meyers
Win
2
2
3
2:27.66
Rebecca Pandorf
Actt
4
4
6
2:30.25
Samatha Sherdel
Pa
3
5
1
2:30.33
Kelly Sparks
Sea
5
8
7
2:30.98
Seola Edwards
Win
2
1
4
2:31.15
Lora Edwards
Win
1
6
5
2:31.61
Lauren Schoenberger
Win
3
2
3
2:31.72
Emily Smith
Tpa
3
4
2
2:31.88
Madeline Edwards
Win
2
5
4
2:31.95
Elyse Edwards
Win
2
4
5
2:32.30
Megan Gullen
Win
2
6
6
2:33.08
Brittany Schnorr
Sac
3
6
6
2:33.53
Nicole Strom
Sac
4
5
8
2:33.78
India Surlis
New Port Richey Aquatics
5
1
9
2:33.80
Jenna Strom
Sac
1
3
7
2:34.03
Rachael Bakish
Lake
1
5
8
2:34.29
Samantha Free
Lake
3
1
7
2:34.34
Sarah Howard
Win
3
7
8
2:34.65
Tiffani Wilshire
Grasslands Aquatic Club
4
3
10
2:34.93
Samantha Clore
Tpa
4
2
11
2:35.28
Logan Schaefer
Dunedin Aquatic Club
3
4
12
2:37.49
Brittney Blount
Tpa
4
1
13
2:37.60
Megan Pike
Actt
4
6
14
2:37.90
Melissa Ehrler
Bksc
3
7
15
2:39.09
Kathryn Rivera
Gcst
4
7
16
2:39.67
Becky Keene
Lake
1
2
9
2:40.22
Christina Hovestadt
Sac
2
3
17
2:40.39
Alex Mitchell
Tpa
3
8
9
2:41.13
Dana Griffith
Gcst
3
5
18
2:42.56
Nikki Hinojosa
Sac
3
3
3
2:43.29
Nikki White
Lake
2
3
10
2:43.33
Katie Samuel
Dunedin Aquatic Club
3
3
19
2:43.64
Ashley Carlozzi
Bksc
2
6
20
2:44.24
Lauren Feroleto
Dunedin Aquatic Club
3
1
21
2:44.72
Cassandra Brown
Lake
3
2
22
2:47.59
Nicole Dehnel
Dunedin Aquatic Club
2
7
11
2:49.86
Amber Pheil
Lake
3
8
23
2:51.34
Laura Johnson
Grasslands Aquatic Club
1
4
12
2:51.77
Britt McGlynn
Sac
2
8
24
2:52.64
Megan Schoenberger
Win
3
2
4
2:53.89
Eliz Bonfiglio
Ia
2
8
13
2:54.02
Melody Hoffman
Sac
3
1
5
2:54.45
Emily Richardson
Ia
1
7
10
2:55.13
Ali Dittman
Win
2
6
14
2:55.22
Jordan Schaefer
Dunedin Aquatic Club
2
1
15
2:57.40
Kristina Smolin
Gcst
2
5
25
2:57.59
Shaylyn Esposito
Tpa
2
2
16
2:57.94
Britney Steen
Tpa
3
7
6
2:59.02
Taylor Austin
Ia
1
4
26
3:00.53
Lindsay Smith
Tpa
3
8
7
3:00.54
Katie Basford
Sac
3
6
8
3:02.29
Suzie Nichols
Win
2
7
27
3:02.94
Jazmin Rucker
Sac
2
2
9
3:03.43
Clare Harvey
Sac
2
6
10
3:06.51
Brittany Wildman
Win
2
4
28
3:07.41
Brittany Wells
Lake
1
5
17
3:07.65
Brianna Yesford
Tpa
2
4
11
3:12.05
Megan Wolfe
Hhst
2
5
12
3:16.46
Meagan Johnson
Grasslands Aquatic Club
2
7
13
3:16.67
Lynnsey Zolnierowski
Win
1
3
18
3:17.09
Danni Cantwell
Ia
1
6
19
3:24.43
Laurin Daniel
Ia
1
5
29
3:24.97
Jennifer Renaker
Sac
1
3
14
3:32.04
Michelle Bash
Hhst
2
1
15
3:58.44
Shannon Grubb
New Port Richey Aquatics
1
6
30
4:03.48
Brittany Anderson
Lake
1
1
12
NS
Corinna Vandermark
Hhst
1
4
16
NS
Brynn Morrow
Gcst
4
8
36
NS
Jillian Long
Actt
2
8
15
NS
Rachel Impink
Actt
1
3
35
NS
Michelle Dodier
Lake
2
3
18
NS
Sarah Mazur
Lake
2
7
14
NS
Abbey Ballard
Lake
2
5
13
NS
Christina Laird
Win
2
2
32
DQ
Courtney Schnorr
Sac
5
7
37
NS
Elle James
Tpa
3
3
20
NS
Kristen Yocom
Tpa
1
5
17
NS
Stephanie Lewis
Win
1
4
11
NS
Brittany Silbernagel
Lake
1
2
31
DQ
Lauren Schwartz
Gcst
3
6
34
DQ
Catherine Westra
Bksc
2
1
33
DQ