Men's 100 Backstroke | |||||
---|---|---|---|---|---|
Swimmer | Team | Heat | Lane | Place | Time |
Benedict Hesen | I. U. Club Paradise | 3 | 4 | 1 | 56.33 |
Todd Patrick | I. U. Club Paradise | 3 | 5 | 2 | 57.85 |
John Koehler | I. U. Club Paradise | 3 | 3 | 3 | 59.29 |
Jeffrey Wood | Irish Aquatics | 2 | 3 | 9 | 59.68 |
Austin Mudd | Southeastern Swim Club | 3 | 6 | 4 | 1:00.14 |
Joseph Retrum | Southeastern Swim Club | 3 | 2 | 5 | 1:00.55 |
Joseph Colley | Boilermaker Aquatics | 2 | 6 | 10 | 1:00.74 |
Andrew Elliott | Penn Aquatic Club | 2 | 5 | 11 | 1:01.09 |
Timothy Watts | Boilermaker Aquatics | 2 | 2 | 12 | 1:01.12 |
Michael Christy | Washington Township Swim Club | 3 | 7 | 6 | 1:01.21 |
Adam Twer | Carmel Swim Club | 1 | 4 | 17 | 1:01.72 |
Kevin Happ | I. U. Club Paradise | 3 | 8 | 7 | 1:01.81 |
Brandon Siemasko | Unattached-Washington Township | 2 | 8 | 13 | 1:02.10 |
Andrew Bretscher | Sugar Creek Swim Club | 1 | 6 | 18 | 1:02.27 |
Scott Nocco | Carmel Swim Club | 2 | 4 | 14 | 1:02.57 |
Cameron Watkins | Washington Township Swim Club | 3 | 1 | 8 | 1:02.91 |
Nikolas Astashinsky | Carmel Swim Club | 1 | 5 | 19 | 1:03.04 |
James Wiethoff | Seymour Swimming | 1 | 7 | 20 | 1:03.36 |
Joshua Jordan | Carmel Swim Club | 2 | 1 | 15 | 1:03.40 |
Albert Miller | Duneland Swim Club | 1 | 2 | 21 | 1:03.47 |
Geoffrey Peitz | Southeastern Swim Club | 2 | 7 | 16 | 1:03.56 |
Jonathan Solan | Crown Point Swim Club | 1 | 8 | 22 | 1:04.63 |
William Griffin | Northridge Area Swim Assoc. | 1 | 1 | 23 | 1:04.82 |
Alex Ismail | Washington Township Swim Club | 1 | 3 | 24 | 1:07.53 |
Benedict Hesen | I. U. Club Paradise | 9 | 4 | 1 | 57.81p |
Todd Patrick | I. U. Club Paradise | 8 | 4 | 2 | 59.45p |
John Koehler | I. U. Club Paradise | 7 | 4 | 2 | 59.45p |
Austin Mudd | Southeastern Swim Club | 7 | 5 | 4 | 59.97p |
Joseph Retrum | Southeastern Swim Club | 9 | 3 | 5 | 1:00.85p |
Michael Christy | Washington Township Swim Club | 9 | 5 | 6 | 1:00.86p |
Cameron Watkins | Washington Township Swim Club | 9 | 6 | 7 | 1:00.94p |
Kevin Happ | I. U. Club Paradise | 8 | 1 | 8 | 1:01.27p |
Scott Nocco | Carmel Swim Club | 8 | 7 | 9 | 1:01.31p |
Andrew Elliott | Penn Aquatic Club | 8 | 5 | 10 | 1:01.57p |
Jeffrey Wood | Irish Aquatics | 7 | 3 | 11 | 1:01.73p |
Joseph Colley | Boilermaker Aquatics | 8 | 6 | 12 | 1:01.95p |
Timothy Watts | Boilermaker Aquatics | 8 | 3 | 13 | 1:01.96p |
Geoffrey Peitz | Southeastern Swim Club | 7 | 8 | 14 | 1:02.15p |
Joshua Jordan | Carmel Swim Club | 6 | 4 | 15 | 1:02.39p |
Brandon Siemasko | Unattached-Washington Township | 9 | 2 | 16 | 1:02.66p |
Adam Twer | Carmel Swim Club | 9 | 7 | 17 | 1:02.83p |
Nikolas Astashinsky | Carmel Swim Club | 9 | 8 | 18 | 1:02.95p |
Benjamin Roscoe | Boilermaker Aquatics | 6 | 3 | 19 | 1:03.01p |
Alex Ismail | Washington Township Swim Club | 7 | 1 | 20 | 1:03.04p |
Andrew Bretscher | Sugar Creek Swim Club | 7 | 2 | 21 | 1:03.06p |
Riley Boulden | Washington Township Swim Club | 8 | 8 | 22 | 1:03.45p |
Albert Miller | Duneland Swim Club | 7 | 7 | 23 | 1:03.62p |
James Wiethoff | Seymour Swimming | 4 | 6 | 24 | 1:03.68p |
William Griffin | Northridge Area Swim Assoc. | 8 | 2 | 25 | 1:03.73p |
Jonathan Solan | Crown Point Swim Club | 6 | 5 | 26 | 1:03.87p |
Edward Minturn | Washington Township Swim Club | 9 | 1 | 27 | 1:04.00p |
Jaime Sohn | Indy Dolphins | 6 | 1 | 28 | 1:04.25p |
Noah Pashley | Center Grove Aquatic Club | 6 | 8 | 29 | 1:04.33p |
David Heckler | Washington Township Swim Club | 4 | 2 | 30 | 1:04.56p |
Eric Lord | Power Aquatics | 5 | 1 | 31 | 1:04.57p |
stephen scheller | Carmel Swim Club | 6 | 2 | 32 | 1:04.67p |
Michael Mohler | Avon Community Swim Team | 6 | 6 | 33 | 1:04.71p |
Murray Crabtree | Munster Swim Club | 5 | 3 | 34 | 1:04.73p |
Mark Rushlow | Northridge Area Swim Assoc. | 3 | 4 | 35 | 1:04.82p |
Tyler Gertz | Terre Haute Torpedoes | 5 | 8 | 36 | 1:05.02p |
Brian Thallemer | Kosciusko Community YMCA Shark | 4 | 8 | 37 | 1:05.28p |
Nathan Kinney | Southeastern Swim Club | 7 | 6 | 38 | 1:05.54p |
Thomas Arwood | Yorktown Swim Club | 3 | 6 | 39 | 1:05.55p |
Luke Towne | Fort Wayne Aquatics | 4 | 3 | 40 | 1:05.61p |
robert childers | Counsilman Center Swim Team | 2 | 5 | 41 | 1:05.64p |
gage barry | Boilermaker Aquatics | 6 | 7 | 42 | 1:05.76p |
Paul Morris | Terre Haute Torpedoes | 5 | 7 | 43 | 1:06.09p |
Chad Woods | Southeastern Swim Club | 4 | 4 | 44 | 1:06.33p |
andrew loshnowsky | Central Indiana Aquatics | 3 | 1 | 45 | 1:06.71p |
greg franzen | Duneland Swim Club | 5 | 5 | 46 | 1:06.73p |
aaron troyer | Northridge Area Swim Assoc. | 2 | 1 | 47 | 1:06.94p |
Stephen Kraft | Fort Wayne Aquatics | 2 | 7 | 48 | 1:07.03p |
Kenneth Minturn | Washington Township Swim Club | 4 | 1 | 49 | 1:07.07p |
Thomas Crecelius | Boilermaker Aquatics | 5 | 4 | 50 | 1:07.21p |
john huster | Terre Haute Torpedoes | 4 | 7 | 51 | 1:07.27p |
anthony colalillo | Cass County Seals | 2 | 4 | 52 | 1:07.72p |
Nathan Conner | Noblesville Swim Club | 3 | 7 | 53 | 1:07.74p |
christopher schreier | Union Township Swim Club | 1 | 3 | 54 | 1:07.80p |
Michael Steurer | Jasper Aquatic Wildcats | 4 | 5 | 55 | 1:07.86p |
aaron rittenhouse | Swac Swim Team | 3 | 5 | 56 | 1:08.25p |
Eric Hercamp | Seymour Swimming | 5 | 6 | 57 | 1:08.47p |
craig vetor | Southside Swimming Tsunami | 2 | 2 | 58 | 1:08.58p |
Adam Cox | Southeastern Swim Club | 1 | 2 | 59 | 1:08.89p |
Krisna Macdonald | Lawrence Swim Team | 1 | 4 | 60 | 1:08.97p |
mitchell osterday | Gator Swim Club | 1 | 6 | 61 | 1:09.33p |
Dane Mishler | Sugar Creek Swim Club | 3 | 8 | 62 | 1:09.45p |
Justin Frain | Fort Wayne Aquatics | 5 | 2 | 63 | 1:09.51p |
tyler wear | Wawasee Area Swim Team | 3 | 2 | 64 | 1:09.77p |
Johnathon Gaskill | Munster Swim Club | 1 | 7 | 65 | 1:09.79p |
Daniel Michel | Washington Township Swim Club | 1 | 5 | 66 | 1:10.17p |
steven chambers | Franklin Regional Swim Team | 2 | 3 | 67 | 1:11.02p |
jacob coburn | Martinsville Swim Club | 3 | 3 | 68 | 1:11.12p |
William Wagner | Bloomington Swim Club | 2 | 8 | 69 | 1:11.89p |
Rey Carandang | Unattached | 2 | 6 | DQp |