Men's 100 Butterfly | |||||
---|---|---|---|---|---|
Swimmer | Team | Heat | Lane | Place | Time |
Joseph Redmon | Southern Crescent Aquatic Team | 2 | 4 | 1 | 57.86 |
Andrew Swenson | Daytona Beach Swimming | 2 | 4 | 1 | 58.98 |
Peter Goltz | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 5 | 2 | 1:00.34 |
John Dasinger | The Sunkist Swim Team | 2 | 3 | 2 | 1:01.21 |
Eric Shrestha | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 5 | 3 | 1:01.30 |
Jay Cormier | Club Makos | 2 | 6 | 3 | 1:02.00 |
Sean Emery | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 2 | 4 | 1:02.76 |
Billy Jamerson | Southern Crescent Aquatic Team | 1 | 6 | 9 | 1:03.01 |
Nicholas Basford | Southside Athletic Club | 2 | 2 | 4 | 1:03.07 |
Clayton Dean | Patriot Aquatics | 2 | 8 | 5 | 1:03.12 |
Matt Hammond | Daytona Beach Swimming | 1 | 4 | 10 | 1:03.56 |
James Dunaway | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 5 | 11 | 1:03.64 |
James Holway | Club Makos | 2 | 6 | 5 | 1:03.75 |
Daniel Penniman | Greater Pensacola Aquatic Club | 2 | 3 | 6 | 1:04.02 |
Kyle Deery | Daytona Beach Swimming | 2 | 1 | 7 | 1:04.12 |
Christopher McKnight | Southside Athletic Club | 2 | 7 | 8 | 1:04.34 |
Matthew Kramer | Maverick Aquatics | 1 | 3 | 12 | 1:04.62 |
Todd Spock | Bluewater Bay Swim | 2 | 4 | 1 | 1:04.63 |
Nicholas Brittis | Hilton Head Aquatics | 2 | 3 | 2 | 1:05.13 |
Frank McGregor | Georgia Coastal Aquatic Team | 2 | 7 | 2 | 1:05.13 |
Jacob Sorenson | Dothan Dolphin Swim Team | 1 | 7 | 13 | 1:05.14 |
Aaron Aiken | Central Florida Marlins | 2 | 6 | 4 | 1:05.38 |
Matthew Lamoureux | Southside Athletic Club | 2 | 8 | 6 | 1:05.52 |
Peter Sprowls | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 2 | 5 | 1:05.60 |
Sergey Babakhin | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 5 | 6 | 1:05.90 |
Michael Bakich | Lake County Aquatics | 1 | 4 | 9 | 1:06.36 |
William Brakefield | Dothan Dolphin Swim Team | 2 | 1 | 7 | 1:06.56 |
Ryan Bolgan | Hilton Head Aquatics | 1 | 7 | 9 | 1:06.65 |
Andrew Cunningham | North Central Florida YMCA | 1 | 4 | 10 | 1:06.69 |
Dustin Keeney | Lake County Aquatics | 1 | 3 | 11 | 1:07.23 |
Matthew Skinner | Club Makos | 2 | 7 | 8 | 1:07.25 |
Scott Gunter | Southside Athletic Club | 2 | 8 | 7 | 1:07.34 |
Chris Lee | Southern Crescent Aquatic Team | 1 | 5 | 12 | 1:07.85 |
Steven Bostick | North Central Florida YMCA | 1 | 1 | 14 | 1:08.53 |
Kevin Quigley | Hilton Head Aquatics | 1 | 6 | 13 | 1:08.59 |
Blair Streitenberger | Hilton Head Aquatics | 1 | 2 | 14 | 1:09.19 |
Brantley Newton | Greater Pensacola Aquatic Club | 2 | 1 | 8 | 1:09.87 |
Breaux Jamerson | Georgia Coastal Aquatic Team | 1 | 3 | 10 | 1:11.18 |
Brian Boyle | Daytona Beach Swimming | 1 | 8 | 15 | 1:11.93 |
Jordan Welbes | Central Florida Marlins | 1 | 5 | 11 | 1:11.99 |
Theodore Strom | Southside Athletic Club | 2 | 4 | 1 | 1:12.29 |
Kevin Undeck | Patriot Aquatics | 1 | 2 | 12 | 1:13.34 |
Dan Rocca | North Central Florida YMCA | 1 | 6 | 13 | 1:14.02 |
Teague Kleinbeck | Southside Athletic Club | 1 | 7 | 14 | 1:16.48 |
Eegan Groome | City of Mobile Swim Associatio | 2 | 5 | 1 | 1:17.16 |
Brandon Harvey | Pelican Ath. Club Swim Team | 1 | 1 | 15 | 1:18.12 |
David Morice | Georgia Coastal Aquatic Team | 1 | 1 | 15 | 1:18.44 |
Keith Foos | Central Florida Marlins | 2 | 5 | 2 | 1:20.00 |
Brian Sanborn | Club Makos | 2 | 7 | 3 | 1:26.33 |
Gordon Amidon III | Southside Athletic Club | 2 | 1 | 4 | 1:29.59 |
Ross Spock | Bluewater Bay Swim | 2 | 2 | 5 | 1:30.33 |
Shane Kleinbeck | Southside Athletic Club | 2 | 3 | 2 | 1:31.02 |
Kyle Griffin | Greater Pensacola Aquatic Club | 1 | 8 | 16 | 1:32.08 |
Alex Strom | Unattached Play | 2 | 2 | 3 | 1:32.31 |
Devon Lochte | Daytona Beach Swimming | 2 | 6 | 6 | 1:32.31 |
Claudio Alvarez | North Central Florida YMCA | 2 | 8 | 7 | 1:42.05 |
E.J. McCargar Jr. | The Berkeley Barracudas | 1 | 5 | 4 | 1:43.51 |
Curtis Duvall | Bluewater Bay Swim | 1 | 2 | 8 | 1:45.27 |
Cheran Wu | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 5 | 9 | 1:47.55 |
Cody Bronnenberg | Panama City Swim Team | 1 | 3 | 5 | 1:51.32 |
Reilly Winters | Georgia Coastal Aquatic Team | 2 | 1 | 6 | 1:52.79 |
Ryan Hinojosa | Southside Athletic Club | 1 | 4 | 7 | 1:56.56 |
Taylor Basford | Southside Athletic Club | 1 | 6 | 8 | 1:57.84 |
Callum Hevle | Pelican Ath. Club Swim Team | 1 | 2 | 9 | 2:02.25 |
Wesley Jones | The Berkeley Barracudas | 1 | 7 | 10 | 2:05.67 |
Sully Pollard | Unattached - Moutrie Sharks | 2 | 8 | 10 | 2:10.92 |
Zack Knudsen | Pelican Ath. Club Swim Team | 1 | 4 | NS | |
Alex Knudsen | Pelican Ath. Club Swim Team | 2 | 7 | NS | |
Mario Alvarez | North Central Florida YMCA | 1 | 7 | NS | |
William Mrazek | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 2 | DQ | |
Patrick Mongrue | Pelican Ath. Club Swim Team | 2 | 3 | NS | |
Blair Schiller | Southside Athletic Club | 2 | 6 | NS | |
Jeffrey Lamb | Bluewater Bay Swim | 1 | 3 | NS | |
Jonathan Holway | Club Makos | 1 | 8 | NS | |
Alen Koren | Gator Swim Club | 2 | 4 | DQ | |
Eric Wilson | Bluewater Bay Swim | 1 | 6 | DQ | |
Andrew Swenson | Daytona Beach Swimming | 2 | 5 | 1 | 59.79p |
Peter Goltz | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 4 | 2 | 1:00.32p |
Joseph Redmon | Southern Crescent Aquatic Team | 2 | 4 | 1 | 1:01.52p |
Eric Shrestha | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 4 | 2 | 1:01.97p |
Daniel Penniman | Greater Pensacola Aquatic Club | 1 | 4 | 3 | 1:02.00p |
Jay Cormier | Club Makos | 3 | 3 | 4 | 1:02.19p |
Sean Emery | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 5 | 5 | 1:03.19p |
Christopher McKnight | Southside Athletic Club | 3 | 2 | 6 | 1:03.50p |
John Dasinger | The Sunkist Swim Team | 2 | 5 | 3 | 1:03.79p |
James Holway | Club Makos | 1 | 3 | 4 | 1:03.87p |
Kyle Deery | Daytona Beach Swimming | 1 | 2 | 7 | 1:04.03p |
Clayton Dean | Patriot Aquatics | 1 | 6 | 8 | 1:04.14p |
Matt Hammond | Daytona Beach Swimming | 3 | 6 | 9 | 1:04.57p |
Todd Spock | Bluewater Bay Swim | 3 | 3 | 1 | 1:04.71p |
Nicholas Basford | Southside Athletic Club | 1 | 5 | 5 | 1:04.92p |
James Dunaway | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 5 | 10 | 1:05.36p |
Matthew Skinner | Club Makos | 2 | 6 | 6 | 1:05.42p |
Matthew Kramer | Maverick Aquatics | 1 | 3 | 11 | 1:05.48p |
Billy Jamerson | Southern Crescent Aquatic Team | 3 | 7 | 12 | 1:05.62p |
William Brakefield | Dothan Dolphin Swim Team | 2 | 3 | 7 | 1:05.72p |
Matthew Lamoureux | Southside Athletic Club | 1 | 6 | 8 | 1:05.75p |
Sergey Babakhin | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 4 | 2 | 1:05.80p |
William Mrazek | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 3 | 13 | 1:06.02p |
Nicholas Brittis | Hilton Head Aquatics | 1 | 4 | 3 | 1:06.08p |