Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Men's 200 Freestyle
St. Pete Masters SCY Champs
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Chris Stevenson
Vmst
11
6
1
1:49.36
Andrew Farrell
Orlm
11
4
1
1:49.51
Flint Trocchio
Tbac
11
1
1
1:54.00
James Simpson
Atac
11
2
1
1:54.13
David Maddux
Tbac
11
3
2
1:54.47
Lane Hudson
Tbac
11
7
2
1:54.62
Adam Regar
Tbac
10
4
1
1:55.84
Timothy McGinnis
Ncms
10
7
3
1:57.33
Timothy Kennedy
Spm
8
3
4
1:58.44
Stuart Barton
Spm
10
2
2
1:58.79
Ryan Woodruff
Gsc
11
8
2
1:59.02
Howard Weber
Ttm
10
3
5
1:59.35
Ed Switzer
Terr
10
6
3
2:00.56
Gary Kovacs
Ttm
9
3
3
2:01.76
John Keen
Orlm
10
8
2
2:01.97
Michael Marcy
Spco
10
1
3
2:02.34
Gordon Whitcomb
Hlj
9
4
3
2:04.78
Brian Rimel
Spm
1
2
4
2:05.19
Karl Kolb
Nem
9
5
6
2:05.47
David Halpern
Ttm
10
5
7
2:05.58
Kern Davis
Spm
9
1
1
2:05.67
Scott Mc Millen
Ircc
8
4
2
2:07.55
Robert Melson
Spm
8
5
8
2:07.96
Michael Harris
Spm
7
5
4
2:08.46
Jesse Devine
Ttm
9
8
4
2:08.60
Cav Cavanaugh
Gold
8
7
1
2:08.72
Brodie Hynes
Orlm
7
3
5
2:09.12
Robert Davie
Swim
7
7
3
2:11.25
Andrew Findlay
Fha
8
6
5
2:12.29
Anders Bastman
Tbac
7
8
1
2:13.94
Brian Worthington
Swim
6
5
4
2:16.08
Dean Mitchinson
Swim
8
2
6
2:16.57
Jan Soderstrom
Swim
7
1
1
2:17.20
Michael Flick
Tbac
8
1
5
2:17.72
Dren Geer
Swim
7
4
2
2:18.42
Carl Finney
Spco
5
5
9
2:19.03
Michael Barnard
Gsc
7
6
5
2:19.44
Dustin Catlin
Swim
7
2
10
2:20.31
Edward Tolisano
Hlj
5
2
6
2:21.17
Brian Hendrickson
Orlm
5
6
6
2:22.86
John Zeigler
Gaja
6
1
2
2:23.42
Douglas Frost
Ttm
6
4
7
2:23.62
Hubert Rutland
Spm
6
7
7
2:24.24
Pat Marzulli
Spm
4
5
2
2:25.62
Wally Dobler
Mich
6
6
3
2:27.17
Douglas Rowe
Hlj
5
1
8
2:28.37
David Gifford
Catm
5
3
1
2:29.26
Richard Brewer
Swim
5
4
3
2:29.36
Bruce Bartling
Spm
6
3
3
2:29.41
James Redic
Swim
6
2
4
2:29.75
John Tilley
Hlj
4
4
5
2:30.03
Roger Parsons
Gold
5
8
6
2:31.03
Pete Arnold
Spm
6
8
2
2:33.82
Konrad,dr. Euler
Spm
4
1
4
2:38.24
James Pitts
Sccs
4
2
1
2:41.68
Samuel Fadullon
Spco
2
5
8
2:42.76
John Byron
Hlj
4
6
11
2:43.72
Vance Eaddy
Spm
4
7
7
2:44.64
Robert Beach
Spm
3
3
2
2:46.10
Charles Ketchey
Ttm
4
8
8
2:48.82
Gordon Laing
Gold
3
5
4
2:50.02
Stephen Holcomb
Tbac
3
4
5
2:50.32
John Woods
Swim
2
7
1
3:04.23
Jack Mitchell
Gaja
3
7
3
3:07.73
Robert Sigersmith
Spco
3
1
2
3:13.53
William Brock
Unat
3
2
3
3:16.74
Herb Mc Auley
Gaja
3
8
4
3:18.96
Al Rogerson
Spco
2
3
5
3:34.45
Alex Ramirez-Miller
Catm
2
8
6
3:41.61
Bud Vogel
Swsm
2
6
5
3:47.33
Al Dalton
Swsm
2
1
7
3:53.34
Ned Allen
Spm
1
4
4
4:03.88
Robert Atwood
Spm
1
5
1
4:17.72
Charles Edwards
Sccs
1
3
2
4:28.48
Fred Walbolt
Spm
1
6
1
4:51.23
Thomas Schwartz
Swim
9
6
12
NS
Bob Rounds
Swim
5
7
7
NS
Charlie Randall
Swim
3
6
6
NS
Don Smith
Unat
2
2
5
NS
Michael Scott
Tbac
9
7
13
NS
Michael Smith
Catm
9
2
9
NS
Robert Lavanture
Catm
2
4
8
NS
Kent Mc Wherter
Swim
8
8
8
NS
Kris Osborn
Dyna
11
5
7
NS
Howard Brown
Spm
4
3
6
NS