Women's 50 Backstroke Previous 100 Results | |||||
---|---|---|---|---|---|
Swimmer | Team | Heat | Lane | Place | Time |
Margaret Gavin-Hanner | Upper Main Line YMCA | 6 | 3 | 28 | 37.73p |
Rebecca Quillen | Falcon Swim Club | 6 | 6 | 30 | 37.81p |
Hillary Yarosh | Golden Ram Aquatics | 3 | 7 | 31 | 37.92p |
Hillary Atkinson | Trident Swim Club | 7 | 7 | 32 | 37.93p |
Katherine Derrenberger | Ridgewood YMCA | 3 | 2 | 33 | 37.95p |
Alexandra Whitney | Brandywine-Coatesville Y | 6 | 1 | 34 | 37.96p |
Megan Hunter | Malvern Swimming Assoc. | 9 | 1 | 35 | 38.07p |
Blair Sirockman | Hunterdon County YMCA | 5 | 4 | 36 | 38.13p |
Danielle LaVallee | Ridley Area YMCA | 2 | 3 | 37 | 38.57p |
Alyssa Finn | Hunterdon County YMCA | 3 | 3 | 38 | 38.80p |
Tarin Gentile | Columbia Aquatics Association | 5 | 1 | 39 | 38.86p |
Kerry Borbidge | Ridley Area YMCA | 1 | 2 | 40 | 38.89p |
Shannon Dwyer | Greater Baltimore Swim Assoc. | 6 | 4 | 41 | 38.94p |
Erin Shea | Greater Baltimore Swim Assoc. | 8 | 1 | 41 | 38.94p |
Elena Donald | Columbia Aquatics Association | 4 | 1 | 43 | 39.03p |
Emily Clark | Atlantis Aquatic Club | 5 | 3 | 44 | 39.06p |
Gretchen Nurnberger | Ridgewood YMCA | 3 | 4 | 45 | 39.08p |
Emily Speck | Upper Main Line YMCA | 3 | 8 | 46 | 39.13p |
Alexandra Klein | Ridgewood YMCA | 2 | 7 | 47 | 39.38p |
Anna Schuster | Eagle Swim Team | 4 | 6 | 48 | 39.40p |
Cara Mahoney | Bel Air Aquatic Club | 4 | 8 | 49 | 39.49p |
Kaitlyn Carballeira | Three Village Swim Club | 6 | 7 | 50 | 39.65p |
Gwen Houck | State College Area YMCA | 4 | 2 | 51 | 39.75p |
Margot Wummer | Hawk Hill | 2 | 4 | 52 | 39.78p |
Jamie Kline | Trident Swim Club | 1 | 3 | 53 | 39.81p |
Bianca Johnson | Wsy Swimming | 5 | 8 | 54 | 39.83p |
Joelle Depietro | Five Star Swim Club | 2 | 6 | 55 | 39.90p |
Sjonya Scott | Columbia Aquatics Association | 1 | 4 | 56 | 40.16p |
Giovanna Ortiz | Trident Swim Club | 2 | 8 | 57 | 40.22p |
Marissa MacCormick | Haverford Swim Club | 2 | 2 | 58 | 40.42p |
Margaret Hoerner | Five Star Swim Club | 2 | 5 | 59 | 40.43p |
Paige Strathmeyer | York YMCA Aquatic Club | 3 | 1 | 60 | 40.50p |
Lauren Tecce | Malvern Swimming Assoc. | 1 | 6 | 61 | 40.66p |
Mia Barone | Golden Ram Aquatics | 4 | 7 | 62 | 41.01p |
Jennifer McCourt | Eagle Swim Team | 3 | 6 | 63 | 41.31p |
Danielle Salerno | Three Village Swim Club | 1 | 5 | 64 | 43.37p |
Katherine Ciarlante | Trident Swim Club | 4 | 5 | NSp | |
Phoebe Connell | Team Delaware | 8 | 7 | NSp | |
Caroline Burger | Upper Main Line YMCA | 3 | 5 | NSp | |
Taylor DaSilva | Three Village Swim Club | 6 | 5 | NSp | |
Kassandra Spicer | Ymca Of Talbot County | 2 | 1 | NSp | |
Meredith Devine | Malvern Swimming Assoc. | 6 | 8 | NSp |