Women's 500 Freestyle | |||||
---|---|---|---|---|---|
Swimmer | Team | Heat | Lane | Place | Time |
Logan Shiller | Houston Swim Club | 1 | 4 | 1 | 4:48.28 |
Anne Norris | Houston Swim Club | 1 | 3 | 2 | 5:06.91 |
Isabella Smith | Rice Aquatics | 1 | 2 | 3 | 5:07.07 |
Christina Plemenos | Rice Aquatics | 1 | 8 | 4 | 5:10.47 |
Bryanna Vasquez | First Colony Swim Team | 1 | 5 | 5 | 5:10.78 |
Frederica Kizek | Power for Life | 2 | 7 | 6 | 5:11.25 |
Lillian Metts | Rice Aquatics | 3 | 4 | 7 | 5:12.53 |
Brittany Bui | First Colony Swim Team | 1 | 7 | 8 | 5:14.75 |
Norah Hay | First Colony Swim Team | 2 | 8 | 1 | 5:15.71 |
Kathryn Schwartz | Houston Cougars | 2 | 3 | 2 | 5:16.93 |
Noelle Marsh | Houston Swim Club | 5 | 5 | 3 | 5:17.76 |
Ella Flowers | Rice Aquatics | 4 | 2 | 4 | 5:18.73 |
catherine dominick | Sharks Swim Team | 2 | 6 | 9 | 5:18.78 |
Ashley Beardmore | Cypress Fairbanks Swim Club | 3 | 3 | 5 | 5:18.89 |
Georgianna Mathews | Rice Aquatics | 4 | 6 | 6 | 5:20.00 |
Abby Kohl | Cypress Fairbanks Swim Club | 4 | 4 | 10 | 5:20.32 |
Megan Lewis | Rice Aquatics | 4 | 5 | 7 | 5:20.74 |
Sydney Gurry | Sharks Swim Team | 2 | 4 | 11 | 5:21.67 |
Allison Proulx | Sharks Swim Team | 3 | 2 | 12 | 5:21.96 |
Andrea Luna | Harris County Aquatics Program | 2 | 5 | 13 | 5:23.23 |
Madyson Morse | Pearland Aquatics | 3 | 5 | 14 | 5:24.07 |
Caroline Sansom | Houston Cougars | 3 | 8 | 8 | 5:25.19 |
Valerie Diaz | Power for Life | 3 | 1 | 15 | 5:25.42 |
Olivia Grobowsky | Energy Core Swimming | 3 | 7 | 16 | 5:25.58 |
Keilah Eckhart | UnAtt - Cypress Fairbanks Swim | 2 | 2 | 9 | 5:26.80 |
Hannah Morris | UnAtt - Cypress Fairbanks Swim | 6 | 4 | 17 | 5:27.16 |
Mackenzie Parsons | Dads Club Swim Team | 5 | 4 | 18 | 5:27.88 |
Katelyn Kulow | First Colony Swim Team | 5 | 7 | 10 | 5:28.32 |
Caitlyn Quinn | First Colony Swim Team | 4 | 7 | 11 | 5:29.06 |
Shayle Woods | Brenham Swim Club | 7 | 8 | 12 | 5:29.96 |
Alexis Paget | Sienna Plantation Aquatics | 4 | 1 | 19 | 5:30.82 |
mckenzie eaker | Pearland Aquatics | 5 | 3 | 20 | 5:31.28 |
Abigail Childs | Rice Aquatics | 6 | 2 | 13 | 5:31.99 |
Tiffany Tran | Cypress Fairbanks Swim Club | 7 | 4 | 21 | 5:32.18 |
Meredith Brown | First Colony Swim Team | 7 | 3 | 14 | 5:32.25 |
Marisa Liang | First Colony Swim Team | 6 | 8 | 15 | 5:33.28 |
Cali Flowers | Cypress Fairbanks Swim Club | 6 | 6 | 16 | 5:33.46 |
Teresa Garcia | Sienna Plantation Aquatics | 5 | 2 | 22 | 5:34.14 |
Maya Gonsoulin | First Colony Swim Team | 5 | 1 | 17 | 5:34.15 |
Ashlyn Hembree | First Colony Swim Team | 6 | 1 | 18 | 5:34.24 |
Jazmin Hernandez | Harris County Aquatics Program | 2 | 1 | 23 | 5:34.79 |
Sara Walsh | South Shore Sails | 7 | 6 | 19 | 5:35.29 |
Maria Kleimann | Southwestern Aquatics Team - S | 1 | 1 | 24 | 5:35.35 |
Luisa Romero | Sienna Plantation Aquatics | 8 | 3 | 25 | 5:35.46 |
Kara Moss | Dads Club Swim Team | 5 | 8 | 20 | 5:35.75 |
Keely Rollinson | First Colony Swim Team | 9 | 7 | 21 | 5:36.91 |
Beaux Hoffman | First Colony Swim Team | 4 | 8 | 22 | 5:39.20 |
Taylor Murphy | First Colony Swim Team | 5 | 6 | 23 | 5:39.35 |
Sarah Lyons | Battleground Area Swim Team | 7 | 5 | 26 | 5:39.71 |
Grace Markovich | Dads Club Swim Team | 8 | 1 | 24 | 5:39.71 |
Ellie Jensen | Power for Life | 6 | 5 | 27 | 5:39.88 |
Emma Ruland | Cypress Fairbanks Swim Club | 10 | 5 | 25 | 5:40.26 |
Madeline Streeter | Sienna Plantation Aquatics | 9 | 2 | 26 | 5:40.45 |
Kelsey Farmer | First Colony Swim Team | 8 | 4 | 27 | 5:41.19 |
Emily Sauer | Houston Swim Club | 7 | 2 | 28 | 5:44.45 |
Heather Engel | South Shore Sails | 6 | 7 | 28 | 5:44.67 |
Kathryn Mischlich | Dads Club Swim Team | 9 | 5 | 29 | 5:44.89 |
Natalia Hernandez | Cypress Fairbanks Swim Club | 8 | 7 | 30 | 5:46.10 |
Celia Torres | Pacesetters Aquatic Club | 7 | 1 | 29 | 5:47.42 |
Morgan Pierce | Southwestern Aquatics Team - S | 8 | 5 | 31 | 5:49.03 |
Madeline Rospierski | Cypress Fairbanks Swim Club | 10 | 2 | 30 | 5:49.42 |
Peyton Pivec | Dads Club Swim Team | 8 | 8 | 31 | 5:49.52 |
Julia Meyer | South Shore Sails | 9 | 8 | 32 | 5:49.67 |
Gillian Richardson | Dads Club Swim Team | 8 | 2 | 33 | 5:49.92 |
Susana Flores | Dads Club Swim Team | 10 | 1 | 34 | 5:50.88 |
Alexis Daubendiek | Cypress Fairbanks Swim Club | 7 | 7 | 32 | 5:51.35 |
Hanadi Amin | Rice Aquatics | 11 | 7 | 35 | 5:51.90 |
Nicole Ma | First Colony Swim Team | 3 | 6 | 36 | 5:51.93 |
Hanming Li | First Colony Swim Team | 9 | 3 | 33 | 5:52.56 |
Callie Pate | Cypress Fairbanks Swim Club | 10 | 3 | 34 | 5:52.61 |
Melanie Renderos | Harris County Aquatics Program | 6 | 3 | 35 | 5:55.04 |
Elizabeth Tillman | First Colony Swim Team | 4 | 3 | 37 | 5:55.50 |
Jasmine Boudreaux | Pacesetters Aquatic Club | 11 | 2 | 38 | 5:56.78 |
Kiera Connolly | Dads Club Swim Team | 11 | 3 | 39 | 5:56.80 |
Kathryn Voelkel | Southwestern Aquatics Team - S | 10 | 4 | 40 | 5:57.38 |
Zelie Hughes | Dads Club Swim Team | 11 | 5 | 36 | 5:58.37 |
Madison Baker | Dads Club Swim Team | 8 | 6 | 41 | 5:58.86 |
Emelia Buckalew | Energy Core Swimming | 11 | 4 | 42 | 5:59.10 |
Hazel Sinclair | Energy Core Swimming | 11 | 6 | 43 | 6:03.92 |
Natalie Romero | Sienna Plantation Aquatics | 9 | 1 | 44 | 6:07.82 |
Loren Sechelski | Battleground Area Swim Team | 9 | 6 | 45 | 6:08.64 |
Ashley Sanchez | Harris County Aquatics Program | 10 | 8 | 46 | 6:17.31 |
Elena Vasquez | Battleground Area Swim Team | 9 | 4 | 47 | 6:18.92 |
Kaitlyn Rich | Eagle Pointe Stingrays | 10 | 7 | 48 | 6:20.65 |
Mckenna Malone | South Shore Sails | 10 | 6 | 37 | 6:21.09 |
Leila El Masri | Rice Aquatics | 1 | 6 | NS |