Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Women's 200yd Freestyle
Winter Haven Fall Invitational
Next 100 Results
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Ashley Shafer
Win
2
4
1
1:58.16
Janine Pariente
Bksc
5
4
1
2:01.63
Amanda Gullen
Win
2
3
2
2:03.70
Denise Gunter
Sac
5
3
2
2:04.31
Amy Gallogly
High
5
2
3
2:05.71
Cari Herrington
Win
5
6
4
2:06.44
Jessica Claflin
Tpa
5
5
5
2:06.61
Kelly Dowling
Tpa
4
4
1
2:07.02
Ashley Carlozzi
Bksc
5
8
6
2:08.07
Melissa Ehrler
Bksc
4
8
7
2:09.53
Brittney Blount
Tpa
4
6
8
2:10.16
Elle James
Tpa
4
2
2
2:10.32
Caitlin Conroy
Sea
4
3
3
2:10.95
India Surlis
New Port Richey Aquatics
4
3
9
2:11.17
Kelly Sparks
Sea
5
1
10
2:12.07
Samantha Free
Lake
4
5
4
2:12.07
Samantha Clore
Tpa
4
1
11
2:12.16
Rebecca Pandorf
Actt
5
7
12
2:12.22
Megan Gullen
Win
2
8
3
2:12.47
Jenna Strom
Sac
1
5
4
2:13.04
Nicole Strom
Sac
4
2
13
2:13.16
Megan Pike
Actt
4
5
14
2:14.32
Nikki White
Lake
4
1
5
2:14.40
Tiffani Wilshire
Grasslands Aquatic Club
3
5
15
2:15.04
Brittany Schnorr
Sac
4
8
6
2:15.28
Samatha Sherdel
Pa
4
4
1
2:15.33
Lora Edwards
Win
1
2
5
2:15.45
Mara Dosso
Win
3
3
16
2:17.09
Seola Edwards
Win
1
6
6
2:17.32
Lauren Schoenberger
Win
4
6
7
2:17.33
Christina Hovestadt
Sac
2
2
17
2:17.50
Becky Keene
Lake
1
3
7
2:17.71
Kathryn Rivera
Gcst
4
7
18
2:17.94
Rachael Bakish
Lake
2
1
8
2:18.03
Emily Smith
Tpa
4
5
2
2:18.39
Caroline Kennon
Win
2
4
19
2:19.65
Amber Pheil
Lake
3
1
20
2:19.98
Sarah Howard
Win
4
7
8
2:19.99
Lauren Schwartz
Gcst
3
2
21
2:20.22
Cassandra Brown
Lake
3
6
22
2:21.76
Taylor Snively
Win
1
7
9
2:21.80
Catherine Westra
Bksc
2
7
23
2:22.44
Britt McGlynn
Sac
2
1
24
2:23.44
Nicole Dosso
Win
3
7
25
2:23.78
Lauren Feroleto
Dunedin Aquatic Club
2
5
26
2:23.82
Nikki Hinojosa
Sac
4
6
3
2:24.30
Dana Griffith
Gcst
3
8
27
2:24.34
Emily Fregger
New Port Richey Aquatics
1
6
10
2:24.55
Cami Patterson
Ia
2
6
28
2:27.88
Sarah Demers
High
3
6
11
2:28.62
Taylor Austin
Ia
2
3
29
2:28.68
Emily Richardson
Ia
1
7
9
2:30.07
Sarah Coleman-Lienhart
Actt
2
2
12
2:30.12
Kristina Smolin
Gcst
1
4
30
2:30.41
Suzie Nichols
Win
1
5
31
2:30.67
Megan Schoenberger
Win
4
3
4
2:31.22
Eliz Bonfiglio
Ia
3
4
13
2:31.95
Laura Johnson
Grasslands Aquatic Club
3
3
14
2:32.41
Gabriel Pariente
Bksc
3
5
15
2:32.80
Shaylyn Esposito
Tpa
2
1
16
2:33.39
Nicole Ready
Gcst
3
7
17
2:33.85
Maci Wilshire
Grasslands Aquatic Club
4
2
5
2:36.39
Brittany Wildman
Win
1
3
32
2:38.26
Alex Posada
Sea
1
4
18
2:38.64
Chelsie Sumner
High
2
7
19
2:40.05
Jazmin Rucker
Sac
3
3
6
2:40.14
Christina Laird
Win
2
8
33
2:40.19
Elizabeth McGeehan
New Port Richey Aquatics
2
8
20
2:40.20
Britney Steen
Tpa
4
8
7
2:40.42
Courtney Pheil
Lake
2
6
21
2:40.80
Kendall Henne
Win
2
3
22
2:41.30
Katie Basford
Sac
4
1
8
2:41.46
Meagan Johnson
Grasslands Aquatic Club
3
8
9
2:42.96
Clare Harvey
Sac
2
5
10
2:43.54
Megan Wolfe
Hhst
3
2
11
2:44.70
Lindsay Smith
Tpa
3
5
12
2:45.75
Brianna Yesford
Tpa
3
4
13
2:46.03
Nicole Foltin
Win
3
1
14
2:49.66
Lynnsey Zolnierowski
Win
3
8
23
2:50.15
Laurin Daniel
Ia
1
2
34
2:50.54
Ana Rodriguez
Bksc
2
4
15
2:58.37
Katie Pheil
Lake
3
7
16
2:59.48
Danni Cantwell
Ia
1
3
24
2:59.79
Jane Strom
Sac
2
3
17
3:08.84
Margaux Herrera
Bksc
2
1
18
3:09.47
Brittany Silbernagel
Lake
1
7
35
3:09.50
Denise Budde
Win
1
5
25
3:12.12
Jennifer Renaker
Sac
1
5
19
3:12.45
Chelsea Westra
Bksc
2
7
20
3:21.26
Gabby Deza
Bksc
2
6
21
3:21.37
Casey Schoenberger
Win
1
3
22
3:25.50
Eva Gage
Ia
1
8
36
3:30.27
Shannon Grubb
New Port Richey Aquatics
1
1
37
3:35.40
Michelle Bash
Hhst
2
2
23
3:37.48
Melody Hoffman
Sac
4
7
26
NS
Samantha North
New Port Richey Aquatics
3
1
29
NS
Brittany Wells
Lake
2
5
27
NS
Kristen Yocom
Tpa
1
4
24
NS
Sarah Mazur
Lake
2
2
15
NS
Michelle Dodier
Lake
3
6
25
NS
Next 100 Results