Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Women's 100yd Breaststroke
Winter Haven Fall Invitational
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Ashley Shafer
Win
1
4
1
1:08.41
India Surlis
New Port Richey Aquatics
4
5
1
1:11.73
Denise Gunter
Sac
4
4
2
1:13.79
Janine Pariente
Bksc
4
3
3
1:15.19
Taylor Meyers
Win
1
6
2
1:15.76
Kelly Dowling
Tpa
3
4
1
1:16.07
Jenna Strom
Sac
1
5
3
1:17.78
Lauren Schoenberger
Win
3
3
2
1:18.46
Kathryn Rivera
Gcst
4
8
4
1:18.54
Elyse Edwards
Win
3
2
3
1:18.73
Sara Bateman
Una
3
5
4
1:18.97
Sarah Howard
Win
3
6
5
1:19.01
Caroline Kennon
Win
4
2
5
1:19.54
Taylor Snively
Win
1
8
6
1:20.22
Katie Samuel
Dunedin Aquatic Club
3
5
6
1:20.26
Lauren Feroleto
Dunedin Aquatic Club
4
1
7
1:20.66
Elle James
Tpa
3
7
7
1:21.00
Melissa Ehrler
Bksc
4
7
8
1:21.40
Megan Gullen
Win
1
3
4
1:21.85
Christina Hovestadt
Sac
3
2
9
1:21.89
Samantha Clore
Tpa
3
4
10
1:22.40
Megan Pike
Actt
3
3
11
1:22.88
Emily Smith
Tpa
4
5
1
1:24.23
Samatha Sherdel
Pa
4
4
2
1:24.78
Cami Patterson
Ia
3
7
12
1:24.82
Sterling Wine
High
4
3
3
1:24.99
Dana Griffith
Gcst
3
8
13
1:25.90
Brittney Blount
Tpa
2
4
14
1:26.32
Alex Mitchell
Tpa
3
1
8
1:26.68
Amber Pheil
Lake
2
5
15
1:28.81
Maci Wilshire
Grasslands Aquatic Club
4
7
4
1:29.55
Catherine Westra
Bksc
1
7
16
1:29.97
Nicole Dehnel
Dunedin Aquatic Club
2
5
9
1:30.36
Jordan Schaefer
Dunedin Aquatic Club
3
8
10
1:30.73
Megan Schoenberger
Win
4
6
5
1:30.90
Nikki Hinojosa
Sac
4
2
6
1:31.12
Suzie Nichols
Win
2
2
17
1:31.57
Mara Dosso
Win
2
6
18
1:32.32
Katie Basford
Sac
4
1
7
1:32.50
Jaclyn Lazzopina
Tpa
1
7
11
1:33.17
Laura Johnson
Grasslands Aquatic Club
2
7
12
1:33.17
Ali Dittman
Win
2
4
13
1:33.94
Emily Richardson
Ia
1
2
5
1:34.21
Jazmin Rucker
Sac
3
2
8
1:34.31
Cassandra Brown
Lake
2
3
19
1:34.62
Kristina Smolin
Gcst
2
7
20
1:34.70
Britney Steen
Tpa
3
6
9
1:36.03
Nicole Foltin
Win
3
4
10
1:36.86
Brittany Wildman
Win
2
8
21
1:37.50
Shannon Hord
Ia
3
3
11
1:37.95
Danni Cantwell
Ia
1
4
14
1:38.58
Paula Himonetos
Ia
3
1
12
1:38.88
Michelle Dodier
Lake
3
5
13
1:39.02
Meredith Gullakson
Sac
1
1
15
1:39.05
Taylor Austin
Ia
1
4
22
1:39.30
Lindsay Smith
Tpa
3
7
14
1:40.21
Brittany Silbernagel
Lake
1
5
23
1:40.62
Laurin Daniel
Ia
1
6
24
1:41.11
Clare Harvey
Sac
2
5
15
1:41.30
Alex Posada
Sea
2
1
16
1:41.30
Sarah Coleman-Lienhart
Actt
1
5
17
1:41.57
Gabriel Pariente
Bksc
2
8
18
1:43.09
Brianna Yesford
Tpa
2
4
16
1:44.26
Katelyn Ober
Win
2
7
17
1:44.87
Courtney Pheil
Lake
1
6
19
1:45.27
Michelle Bash
Hhst
3
8
18
1:47.88
Julianna Culbert
Sea
1
3
20
1:51.70
Charlotte Zhang
Actt
1
5
19
1:51.73
Katlynn Guyre
Ia
1
2
21
1:51.82
Shannon Grubb
New Port Richey Aquatics
1
3
25
1:55.58
Chelsea Westra
Bksc
2
3
20
1:58.13
Holly Bowman
Dunedin Aquatic Club
2
6
21
2:00.65
Sarah Menendez
Actt
2
2
22
2:00.90
Margaux Herrera
Bksc
1
2
23
2:04.25
Jackie Hauser
Tpa
1
3
24
2:05.28
Eva Gage
Ia
1
2
26
2:10.32
Lindsey Wildman
Win
2
1
25
2:10.41
Samantha North
New Port Richey Aquatics
2
2
24
NS
Christina Laird
Win
4
6
30
NS
Courtney Schnorr
Sac
3
6
28
NS
Brittany Wells
Lake
2
6
23
NS
Juliana Vassolo
Bksc
2
3
22
NS
Brittany Anderson
Lake
1
7
6
NS
Lacy Beebe
Dunedin Aquatic Club
4
8
29
NS
Corinna Vandermark
Hhst
1
4
27
NS
Blair Faircloth
Hhst
2
8
28
NS
Ashley Tooke
Tpa
1
6
26
DQ
Rachel Impink
Actt
2
1
27
NS
Brynn Morrow
Gcst
3
1
29
NS