Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Women's 200M Individual Medley
St. Petersburg Aquatics Invite
Next 100 Results
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Stephanie Margalis
Saint Petersburg Aquatics
3
4
1
2:28.19
Liz Hug
Wfla
3
6
2
2:28.39
Jessica Schrock
Wfla
3
3
3
2:29.85
Daniela Brands
Saint Petersburg Aquatics
5
5
1
2:34.61
Julie Marchenia
Cat
1
8
1
2:36.35
Rae-Lynn Sheffield
Tampa Bay Community Aquatics
5
2
2
2:39.59
Jaime Milo
Saint Petersburg Aquatics
5
6
3
2:40.00
Leeann Laing
Wfla
2
5
4
2:40.11
Megan Romano
Saint Petersburg Aquatics
3
5
2
2:40.28
Tina McCaw
Gcst
5
1
4
2:41.12
Erin Hill
Cat
4
5
5
2:41.54
Christine Thompson
Wfla
5
3
5
2:41.69
Katie Metka
Wfla
2
4
6
2:41.94
Ashley Messmore
Tampa Bay Community Aquatics
3
2
7
2:43.29
Jessica Lampkin
Npra
3
7
8
2:44.19
Colleen Bauza
Cat
1
7
6
2:44.28
Emeri Lewkowicz
Carrolwood Village Swim Team
3
6
3
2:44.89
Chelsea Woodcock
Brandon Swim and Tennis Club
3
8
9
2:45.17
Joy Taylor
Cat
4
3
10
2:45.21
Jennifer Guyler
Cat
1
1
7
2:45.60
Alexandra Stephan
Saint Petersburg Aquatics
4
4
8
2:46.26
Melissa Whitworth
Gtsa
3
2
4
2:47.43
India Surlis
Npra
5
8
9
2:47.75
Jennie Funk
Brandon Swim and Tennis Club
4
6
10
2:48.01
Emily Milliken
Gtsa
3
3
11
2:48.04
Bryana Carroll
Brandon Swim and Tennis Club
3
3
5
2:48.06
Courtney Childress
Cat
4
4
11
2:48.34
Alexandra Hamilton
Wfla
3
7
12
2:49.78
Tracy Rorer
Saint Petersburg Aquatics
3
4
6
2:50.35
Katie Gehring
Gcst
4
9
13
2:51.33
Deidre Novotny
Tba
5
9
14
2:51.51
Raquel Montoya
Wfla
3
4
15
2:51.88
Stephanie Denardi
Wfla
2
7
12
2:52.20
Jenn-Jenn Mackey
Carrolwood Village Swim Team
2
4
7
2:52.22
Kate Cillian
Saint Petersburg Aquatics
3
6
16
2:52.44
Julie Johnson
Wfla
2
3
13
2:52.82
Sarah Lewin
Tbb
2
6
8
2:53.09
Emeri Lewkowicz
Carrolwood Village Swim Team
3
1
14
2:53.10
Alex Glover
Brandon Swim and Tennis Club
3
8
9
2:53.28
Carrie Foster
Carrolwood Village Swim Team
3
7
10
2:53.68
Jill Sears
Cat
1
3
11
2:53.72
Kelly McClenathan
Saint Petersburg Aquatics
2
5
17
2:54.25
Lindsey McKelvey
Saint Petersburg Aquatics
1
5
15
2:54.62
Laura Linton
Saint Petersburg Aquatics
4
8
18
2:54.68
Katie Brown
Saint Petersburg Aquatics
3
9
12
2:54.68
Kelly Dickerson
Brandon Swim and Tennis Club
2
5
1
2:54.71
Tiffani Wilshire
Gac
4
7
19
2:54.72
Brynn Morrow
Gcst
3
8
20
2:55.44
Alyssa Athan
Gtsa
5
7
21
2:55.75
Whitney Roper
Cat
1
2
22
2:56.96
Alison Hengesbach
Tampa Bay Community Aquatics
2
9
16
2:57.13
Katie Coward
Gcst
3
1
23
2:57.23
Jana Willsey
Cat
1
8
24
2:57.62
Megan Sands
Gcst
3
1
13
2:58.06
Becky Warden
Gcst
2
8
17
2:58.38
Tierney Moses
Wfla
4
3
25
2:58.66
Meredith Coward
Gcst
2
3
14
2:58.70
Anya Moguel
Actt
1
6
18
2:58.80
Tara Cromer
Wfla
2
5
15
2:58.92
Amanda Francis
Tampa Bay Community Aquatics
2
2
16
2:58.95
Julianne Tsagaris
Cat
1
9
17
2:59.55
Ally Smith
Wfla
3
2
26
3:00.63
Alyson West
Tbb
3
5
27
3:00.77
Kaitlin Frehling
Saint Petersburg Aquatics
2
6
2
3:01.69
Gabrielle Ortega
Gcst
1
5
3
3:02.04
Katya Zulaica
Tbb
4
1
28
3:02.14
Sara Clement
Gtsa
3
9
29
3:02.84
Dana Griffith
Gcst
2
8
30
3:03.15
Casey McKeon
Saint Petersburg Aquatics
2
7
4
3:03.71
Katie Sienkiewicz
Brandon Swim and Tennis Club
2
4
5
3:05.46
Tamlin Tromp
Carrolwood Village Swim Team
2
7
31
3:06.26
Claire Tromp
Carrolwood Village Swim Team
2
8
18
3:08.27
Meghan Lytle
Brandon Swim and Tennis Club
2
1
32
3:08.39
Ashley Rossi
Tba
2
2
6
3:09.06
Amanda Brunk
Bsd
2
6
19
3:09.20
Brittany Wortkotter
Gcst
2
9
19
3:09.21
Megan Rossi
Tba
2
3
7
3:10.00
Alisa Moguel
Actt
2
3
33
3:10.18
Amanda Wilhelm
Bsd
1
3
20
3:10.34
Kelsey Krauss
Saint Petersburg Aquatics
1
7
20
3:11.55
Danielle Stark
Wfla
2
4
34
3:12.09
Samantha North
Npra
2
6
35
3:12.50
Jerelyn Petracco
Wfla
2
2
36
3:12.63
Madison Hansen
Cat
1
9
8
3:16.02
Jackie McCaw
Gcst
2
1
21
3:16.51
Jennifer Crankshaw
Saint Petersburg Aquatics
2
8
9
3:16.53
Amanda Tatko
Gcst
1
6
37
3:17.66
Anne Harrington
Cat
1
1
22
3:17.67
Abby Huffman
Gcst
1
6
10
3:18.42
Elyse Snyder
Saint Petersburg Aquatics
1
4
11
3:20.86
Arielle Nielsen
Gcst
2
9
38
3:20.91
Auriel Rolle-Polk
Gcst
2
7
23
3:20.92
Kristin Tyler
Wfla
1
5
24
3:21.33
Emily Cooper
Gcst
1
3
12
3:23.00
Lore Jones
Gac
1
5
39
3:23.98
Amanda Dean
Abrf
1
1
13
3:25.63
Paige Dyck
Gcst
1
8
21
3:25.71
Laura Jordan
Tbb
2
1
14
3:25.92
Summer Ceraolo-O'donnell
Cat
1
2
25
3:38.33
Katie Erickson
Gcst
1
2
15
3:40.93
Next 100 Results