Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Women's 200yd Backstroke
CAT Winter Invitational
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Yasemin Taskin
Saint Petersburg Aquatics
9
5
1
2:12.51
Daniela Brands
Saint Petersburg Aquatics
8
5
2
2:14.18
Caitlin Warner
Cat
9
6
3
2:14.92
Megan Romano
Saint Petersburg Aquatics
8
7
4
2:15.94
Katie Metka
Wfla
8
3
5
2:16.04
Carly Cavalieri
Cvst
9
2
6
2:16.31
Nicole Samilo
Swim
9
1
7
2:17.05
Kassie Schmidt
Cat
8
8
8
2:17.30
Leeann Laing
Wfla
9
3
9
2:17.65
Jessica Cummings
Cat
7
7
10
2:18.56
Whitney Roper
Cat
6
3
11
2:18.84
Natalie Davis
Cvst
8
6
12
2:19.24
Katelynn Stevens
Cat
7
1
13
2:20.81
Jennifer Frey
Saint Petersburg Aquatics
7
3
14
2:20.88
Laurie Moreau
Wfla
8
4
15
2:21.19
Christine Thompson
Wfla
9
8
16
2:21.28
Alyssa Carroll
Saint Petersburg Aquatics
6
4
17
2:21.55
Rebecca Pandorf
Actt
7
5
18
2:22.15
Jana Willsey
Cat
6
7
19
2:22.63
Kariann Stevens
Cat
1
3
20
2:23.54
Sarah Michael
Cat
6
2
21
2:24.08
Lindsey Martin
Ccac
3
2
22
2:25.07
Alana Shawah
Bstc
7
6
23
2:25.68
Jennifer Guyler
Cat
5
3
24
2:26.06
Lindsey Davis
Gcst
5
1
25
2:26.19
Claire Thompson
Wfla
5
4
26
2:26.52
Laura Linton
Saint Petersburg Aquatics
5
7
27
2:27.56
Erin Hill
Cat
6
8
28
2:27.67
Lana Douglas
Wfla
7
8
29
2:28.32
Jamie Taaffe
Bsd
9
7
30
2:28.39
Tina McCaw
Gcst
4
1
31
2:28.52
Heather Steele
Swim
6
5
32
2:29.15
Katie Coward
Gcst
4
5
33
2:29.24
Dorothea Peterson
Saint Petersburg Aquatics
6
6
34
2:29.49
Veronica Medina
Cvst
7
2
35
2:29.75
Andrea Woodason
Ccac
4
7
36
2:30.99
Nicole Gauzen
Wfla
6
1
37
2:31.15
Dana Fredericks
Cat
3
4
38
2:31.66
Laura Riccardo
Bstc
4
6
39
2:32.16
Kelsey Dent
Cat
4
8
40
2:32.19
Tierney Moses
Wfla
5
5
41
2:32.84
Amanda Lehr
Bstc
3
7
42
2:33.35
Ally Smith
Wfla
4
3
43
2:33.77
Bryanna Carroll
Saint Petersburg Aquatics
1
2
44
2:34.01
Megan Sands
Gcst
3
1
45
2:34.71
Savannah Snow
Tca
1
4
46
2:34.73
Katie Gehring
Gcst
5
2
47
2:36.05
Daphna Yasova
Cat
3
6
48
2:36.24
Jackie Erickson
Gcst
4
4
49
2:38.25
Jennifer Dennard
Ccac
2
4
50
2:39.68
Julianne Tsagaris
Cat
3
3
51
2:41.00
Alex Blatt
Tbb
2
8
52
2:42.10
Tara Cromer
Wfla
5
8
53
2:42.89
Sarah Tatko
Gcst
2
3
54
2:46.03
Brianna Abbatematteo
Gcst
1
6
55
2:46.63
Katie Samuel
Dac
2
5
56
2:47.20
Titalayo Adeleye
Tbb
2
1
57
2:52.33
Amanda Tatko
Gcst
2
2
58
2:59.85
Jerelyn Petracco
Wfla
2
6
59
3:02.83
Stase Michota
Saint Petersburg Aquatics
9
4
70
NS
Erin Yonkee
Bstc
3
8
64
NS
Joy Taylor
Cat
7
4
67
NS
Katya Zulaica
Tbb
3
5
63
NS
Candace Thornburg
Cat
5
6
66
NS
Cori Phillips
Tbb
1
7
61
NS
Erica Miller
Tbb
4
2
65
NS
Rebecca Carr
Tbb
2
7
62
NS
Jessica Johnson
Swim
8
1
69
NS
Erin Holleran
Gcst
1
5
60
DQ
Victoria King
Saint Petersburg Aquatics
8
2
68
NS