Men's 500yd Freestyle | |||||
---|---|---|---|---|---|
Swimmer | Team | Heat | Lane | Place | Time |
William Specht | Orlando Aquatic Center | 12 | 5 | 1 | 4:53.85 |
Andy Farrell | Orlando Aquatic Center | 12 | 4 | 1 | 4:55.75 |
Jerry DeMuro | Hockomock | 12 | 3 | 1 | 4:57.85 |
Mark Drennen | Sarasota | 12 | 6 | 2 | 5:02.28 |
William Hempel | Suncoast | 10 | 3 | 3 | 5:02.63 |
Barry Dittus | Schroeder | 12 | 7 | 2 | 5:06.11 |
Michael Yunker | Andover/North Andover | 12 | 1 | 2 | 5:08.56 |
Phil Dodson | Schroeder | 11 | 7 | 1 | 5:08.94 |
Tim Erickson | West Broward Co | 11 | 4 | 4 | 5:15.51 |
Rick Walker | Sarasota | 11 | 3 | 2 | 5:16.61 |
Russell Frazier | Suncoast | 11 | 2 | 5 | 5:22.78 |
Paul Brown | Cedar Rapids | 12 | 8 | 3 | 5:22.94 |
Gary Zarkis | Orlando Aquatic Center | 10 | 6 | 4 | 5:23.89 |
Fred Munson | South Hills | 10 | 5 | 5 | 5:26.71 |
Gerald Sullivan | Tri-Community | 8 | 5 | 3 | 5:27.86 |
Darek Hahn | South Hills | 9 | 2 | 1 | 5:28.32 |
Jeff Strnad | Palisades-Malibu | 11 | 1 | 4 | 5:28.97 |
Thomas Schwartz | Sarasota | 10 | 8 | 6 | 5:29.93 |
Jake Gulick | Wesport/Weston | 9 | 3 | 7 | 5:30.83 |
Frank Thompson | Plymouth | 10 | 4 | 5 | 5:31.01 |
Alberto Perez | Orlando Aquatic Center | 11 | 6 | 3 | 5:31.38 |
Fred Nellis | Plymouth | 9 | 5 | 6 | 5:35.45 |
Gaard Arneson | Plymouth | 9 | 6 | 1 | 5:35.71 |
Philip Hoge | Anne Arundel County | 10 | 1 | 7 | 5:36.65 |
Steven Miller | White Plains | 8 | 6 | 8 | 5:36.89 |
Charles Case | Andover/North Andover | 11 | 8 | 2 | 5:40.85 |
Larry Lanza | Schroeder | 9 | 4 | 3 | 5:46.30 |
Karl Kolb | West Broward Co | 10 | 2 | 8 | 5:48.20 |
John Brockenbrough | Pittsburgh East Suburban | 9 | 7 | 9 | 5:48.50 |
Jack Zakim | South Hills | 8 | 4 | 2 | 5:49.74 |
Robert Davie | Sarasota | 5 | 3 | 6 | 5:50.78 |
Fred Myers | Andover/North Andover | 10 | 7 | 7 | 5:51.54 |
Frank McQuiggan | Greater Providence | 7 | 1 | 8 | 5:52.58 |
David Harrison | Central Bucks | 8 | 2 | 1 | 5:53.52 |
Steve Meltz | Andover/North Andover | 7 | 3 | 9 | 5:54.71 |
Christopher Krueger | Andover/North Andover | 7 | 6 | 1 | 5:54.76 |
Mark Mitsch | Andover/North Andover | 9 | 8 | 10 | 5:57.06 |
Burwell Jones | Sarasota | 6 | 1 | 1 | 5:59.81 |
Howard Tocman | Andover/North Andover | 7 | 4 | 10 | 6:05.19 |
Harry Varnas | Palisades-Malibu | 7 | 7 | 11 | 6:10.09 |
Paul Cain | Anne Arundel County | 8 | 1 | 12 | 6:13.40 |
Barry Shields | South Hills | 6 | 6 | 9 | 6:14.83 |
John O'Horo | Andover/North Andover | 6 | 4 | 4 | 6:22.00 |
Roger Parsons | West Broward Co | 6 | 3 | 3 | 6:23.93 |
Tom Leonard | Suncoast | 4 | 8 | 4 | 6:26.46 |
Alan Becker | Schroeder | 6 | 8 | 1 | 6:29.68 |
Dren Geer | Sarasota | 6 | 2 | 2 | 6:31.11 |
Loic Barbedette | Tri-Community | 5 | 5 | 5 | 6:32.81 |
Joseph Jackins | Anne Arundel County | 5 | 7 | 4 | 6:34.62 |
Peter Goldman | South Hills | 5 | 6 | 5 | 6:34.93 |
Bob Lombard | Orlando Aquatic Center | 7 | 8 | 6 | 6:47.06 |
James Zurcher | Orlando Aquatic Center | 4 | 5 | 3 | 6:49.66 |
Dick Chisholm | Powel Crosley | 5 | 1 | 4 | 7:03.74 |
Alan Rapperport | West Broward Co | 3 | 2 | 5 | 7:05.54 |
Eric Venn | Schroeder | 2 | 3 | 5 | 7:05.91 |
Michael Stollmeyer | Collier County | 4 | 2 | 6 | 7:09.45 |
John Scharf | Suncoast | 6 | 7 | 11 | 7:10.46 |
Christopher Smith | Greater Toronto | 4 | 4 | 2 | 7:12.65 |
Rick Trevison | Collier County | 4 | 1 | 2 | 7:27.58 |
J Rudie | Anne Arundel County | 5 | 2 | 6 | 7:32.62 |
Jimmy Goldman | South Hills | 4 | 6 | 7 | 7:33.53 |
James Pitts | West Broward Co | 3 | 6 | 3 | 7:39.62 |
Philip Kerr | Anne Arundel County | 4 | 3 | 8 | 7:44.73 |
James Kearns | Andover/North Andover | 2 | 4 | 13 | 7:55.47 |
Francis Reed | Suncoast | 3 | 3 | 3 | 8:05.02 |
Gordon Haines | Anne Arundel County | 5 | 8 | 10 | 8:10.00 |
Thomas Powers | Anne Arundel County | 2 | 5 | 4 | 8:41.93 |
Frank Ganoczy | Anne Arundel County | 3 | 8 | 9 | 8:41.93 |
Al Brasseur | Michiana | 3 | 4 | 7 | 9:11.17 |
Don Korten | Battle Creek | 3 | 1 | 1 | 9:16.56 |
Alex Ramirez-Miller | Suncoast | 2 | 2 | 2 | 9:28.14 |
Richard Wichmann | Andover/North Andover | 2 | 1 | 12 | 9:40.53 |
Doug Strong | Monroe County | 3 | 7 | 3 | 10:12.54 |
Art Hale | North Orange County | 2 | 7 | 4 | 10:31.62 |
Bob Doud | Battle Creek | 1 | 5 | 1 | 11:12.20 |
Cliff Kelbaugh | Anne Arundel County | 1 | 4 | 5 | 11:29.57 |
Richard Evans | Plymouth | 2 | 8 | 4 | 11:52.18 |
Elliott Schofield | Suncoast | 1 | 3 | 2 | 12:55.16 |
Alfredo Utrilla | West Broward Co | 2 | 6 | NS | |
Will Parsons | Anne Arundel County | 8 | 3 | NS | |
Bill Cox | Ashland | 8 | 8 | NS | |
Will Douglass | Palisades-Malibu | 12 | 2 | NS | |
Larry Black | Sarasota | 11 | 5 | NS | |
Lewis Ase | Schroeder | 4 | 7 | NS | |
Peter Romano | Schroeder | 7 | 5 | NS | |
Lawrence Seidman | South Hills | 7 | 2 | NS | |
Jens Volker | South Hills | 6 | 5 | NS | |
Jeff Barany | Wesport/Weston | 8 | 7 | NS | |
Jack Geoghegan | Wesport/Weston | 9 | 1 | NS | |
Andy Voikos | Cape Cod | 5 | 4 | DQ | |
J. Mahoney | Andover/North Andover | 3 | 5 | NS |