Men's 100 Butterfly | |||||
---|---|---|---|---|---|
Swimmer | Team | Heat | Lane | Place | Time |
Jarryd Botha | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 2 | 1 | 57.39 |
Noah Copeland | Southern Crescent Aquatic Team | 3 | 4 | 2 | 57.96 |
Edward Denton | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 6 | 3 | 58.01 |
Ian Powell | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 3 | 4 | 58.20 |
Michael Rice | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 5 | 5 | 58.68 |
Zachary Payne | Southern Crescent Aquatic Team | 3 | 1 | 6 | 59.56 |
Hunter Hinson | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 4 | 1 | 59.71 |
Kyle Young | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 7 | 7 | 59.72 |
James Holway | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 5 | 9 | 1:00.31 |
Matthew Hammond | Daytona Beach Swimming | 2 | 7 | 10 | 1:00.37 |
Beau Brothers | Panama City Swim Team | 2 | 3 | 11 | 1:00.40 |
Sergey Babakhin | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 8 | 8 | 1:00.44 |
Jared Heine | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 4 | 12 | 1:00.53 |
Eric Shrestha | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 6 | 13 | 1:00.71 |
Connor Pierce | Carrollton Bluefins | 3 | 5 | 2 | 1:01.69 |
David Menchinger | Southern Crescent Aquatic Team | 2 | 8 | 14 | 1:01.91 |
Matthew Skinner | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 1 | 15 | 1:02.02 |
John Jamerson | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 3 | 17 | 1:02.16 |
Kent Lawrence | Carrollton Bluefins | 2 | 2 | 16 | 1:02.70 |
Shinichi Smith | Lanier Aquatics | 1 | 5 | 18 | 1:02.73 |
James Bowen | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 3 | 1 | 1:03.13 |
Richard O'Donnell | Panama City Swim Team | 1 | 4 | 19 | 1:03.33 |
Michael Dubose | Baldwin Mobile AQ Club | 3 | 6 | 3 | 1:03.79 |
Conor Monaghan | Lanier Aquatics | 3 | 7 | 4 | 1:03.93 |
Kevin-Michael Faulhaber | Panama City Swim Team | 3 | 2 | 4 | 1:03.93 |
Kelly Wyman | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 6 | 20 | 1:03.95 |
Derrick Smith | Camden County Boomers Swim Clu | 3 | 4 | 2 | 1:04.40 |
Raymond Burch | Greater Pensacola Aquatic Club | 3 | 5 | 3 | 1:04.75 |
Brandon Funk | Greater Pensacola Aquatic Club | 3 | 6 | 4 | 1:04.79 |
Adam Otaki | Southern Crescent Aquatic Team | 3 | 8 | 6 | 1:05.07 |
Shane Hall | Lanier Aquatics | 3 | 3 | 7 | 1:05.15 |
Ryan Crisco | Greater Pensacola Aquatic Club | 1 | 2 | 21 | 1:06.17 |
Ross Roberts | Maverick Aquatics | 3 | 1 | 8 | 1:06.24 |
Alexander Harmon | Southern Crescent Aquatic Team | 2 | 5 | 9 | 1:06.58 |
Alex Menke | Southern Crescent Aquatic Team | 3 | 2 | 5 | 1:07.23 |
Jaron Beckwith | Southern Crescent Aquatic Team | 2 | 4 | 10 | 1:07.26 |
Brian Sanborn | Club Makos | 2 | 3 | 10 | 1:07.26 |
John Beall | Southern Crescent Aquatic Team | 3 | 7 | 6 | 1:09.17 |
Scott Fortier | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 4 | 1 | 1:09.73 |
Casey Seely | Greater Pensacola Aquatic Club | 2 | 2 | 12 | 1:10.10 |
Christopher Norris | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 1 | 7 | 1:10.28 |
Tam Mai | Greater Pensacola Aquatic Club | 2 | 6 | 9 | 1:11.67 |
Alec Vazquez | Southern Crescent Aquatic Team | 2 | 4 | 10 | 1:12.01 |
Andrew Aubuchon | Lanier Aquatics | 2 | 1 | 13 | 1:12.06 |
Eric Presley | Southern Crescent Aquatic Team | 1 | 5 | 17 | 1:12.57 |
Samuel Beemster | Baldwin Mobile AQ Club | 3 | 8 | 8 | 1:12.76 |
James Miller | Greater Pensacola Aquatic Club | 2 | 7 | 14 | 1:13.06 |
Casey Blanchard | Southern Crescent Aquatic Team | 2 | 6 | 15 | 1:13.11 |
Joshua Grover | Carrollton Bluefins | 2 | 5 | 2 | 1:13.84 |
Eric Dziokonski | Emerald Coast Swimming | 1 | 7 | 22 | 1:13.93 |
John Brannon | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 2 | 11 | 1:13.94 |
Keith Munsey | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 1 | 23 | 1:13.97 |
Adam Danley | Greater Pensacola Aquatic Club | 2 | 3 | 12 | 1:15.14 |
Daniel Leichus | Maclay Northside Dolphins | 2 | 2 | 3 | 1:16.79 |
Connor Ford | Carrollton Bluefins | 2 | 8 | 16 | 1:17.05 |
Peter Braseth | Bluewater Barracuda Swim Team | 1 | 4 | 18 | 1:17.10 |
Logan Gurtowsky | Greater Pensacola Aquatic Club | 2 | 3 | 4 | 1:17.57 |
Avery Watson | Carrollton Bluefins | 1 | 8 | 24 | 1:17.66 |
Mark Buck | Southern Crescent Aquatic Team | 1 | 5 | 17 | 1:18.49 |
Cameron Cain | Bluewater Barracuda Swim Team | 2 | 5 | 13 | 1:19.04 |
Corey Redig | Maclay Northside Dolphins | 2 | 7 | 14 | 1:20.18 |
Evan Harte | Carrollton Bluefins | 2 | 8 | 15 | 1:20.30 |
Alexander Smith | Carrollton Bluefins | 1 | 3 | 19 | 1:21.17 |
Corey Crumpacker | Maclay Northside Dolphins | 1 | 2 | 5 | 1:21.64 |
Riley Monaghan | Lanier Aquatics | 2 | 7 | 6 | 1:22.62 |
Luke Vest | Greater Pensacola Aquatic Club | 2 | 1 | 16 | 1:22.96 |
Zachary Ogurek | Club Makos | 2 | 6 | 7 | 1:23.51 |
David Liow | Southern Crescent Aquatic Team | 1 | 3 | 18 | 1:24.49 |
Jacob Smith | Carrollton Bluefins | 1 | 4 | 19 | 1:26.00 |
Mauricio Calderon | Area Tallahassee Aquatic Club | 3 | 4 | 1 | 1:26.38 |
Victor Mendez | Greater Pensacola Aquatic Club | 1 | 6 | 20 | 1:27.40 |
Andrew Crandall | Greater Pensacola Aquatic Club | 1 | 8 | 21 | 1:28.00 |
David Stevens | Bluewater Barracuda Swim Team | 1 | 2 | 20 | 1:28.32 |
William Crandall | Greater Pensacola Aquatic Club | 1 | 6 | 21 | 1:28.47 |
Joseph Leonard | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 1 | 8 | 1:28.84 |
Cameron Back | Carrollton Bluefins | 2 | 8 | 9 | 1:29.01 |
Alexander Chmiel | Greater Pensacola Aquatic Club | 1 | 7 | 22 | 1:29.31 |
Tyler Phelps | Baldwin Mobile AQ Club | 2 | 1 | 10 | 1:29.40 |
Colin Monaghan | Lanier Aquatics | 3 | 5 | 2 | 1:31.03 |
Kaj Hansen | Carrollton Bluefins | 1 | 7 | 22 | 1:31.10 |
Joshua Simmons | Bluewater Barracuda Swim Team | 1 | 1 | 23 | 1:36.60 |
Austin Palmer | Southern Crescent Aquatic Team | 3 | 8 | 3 | 1:38.16 |
Colin Abbey | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 5 | 11 | 1:40.18 |
Riley Carson | Maclay Northside Dolphins | 1 | 4 | 12 | 1:40.53 |
Brandon Chason | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 5 | 4 | 1:46.15 |
Kaleb Switanek | Un-Eagle Harbor | 2 | 5 | 5 | 1:46.61 |
Cody Keenan | Greater Pensacola Aquatic Club | 1 | 7 | 13 | 1:48.18 |
Matthew Sweeney | Maclay Northside Dolphins | 3 | 6 | 6 | 1:53.30 |
Adam Perez | Greater Pensacola Aquatic Club | 3 | 3 | 7 | 1:53.47 |
Michael Fennema | Maclay Northside Dolphins | 3 | 2 | 8 | 1:59.51 |
Jared Sluss | Emerald Coast Swimming | 2 | 4 | 9 | 1:59.60 |
Linus Schatte | Southern Crescent Aquatic Team | 1 | 3 | 14 | 2:05.69 |
Luke Klug | Panama City Swim Team | 1 | 6 | 15 | 2:11.27 |
Asher Van Zanten | Carrollton Bluefins | 2 | 3 | 10 | 2:14.08 |
Jackson Brown | Area Tallahassee Aquatic Club | 2 | 6 | 11 | 2:18.56 |
Christopher Holmes | Area Tallahassee Aquatic Club | 1 | 4 | 12 | 2:44.64 |
Cameron Matthews | Emerald Coast Swimming | 2 | 1 | 13 | 3:11.44 |
Andrew Sluss | Emerald Coast Swimming | 3 | 7 | DQ | |
Phillip Regalado | Maclay Northside Dolphins | 2 | 7 | NS | |
Anthony Garrard | Baldwin Mobile AQ Club | 1 | 3 | DQ |