Swimming Times





Women's 100yd Freestyle
2017 Ne Lmsc Scy Champs      Next 100 Results
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Jessica Beers Maine Masters Swim Club 13 5 1 54.89
Alana Aubin Charles River Masters 13 4 1 56.02
Jill Lancaster Swim Rhode Island 1 4 1 57.18
Anja Jauernig Bearcat Masters 13 6 2 57.43
Lindsay Hall Bearcat Masters 12 2 2 57.80
Rebecca Smith Binghamton Univ Masters 13 3 3 57.86
Kelly Lo Unattached New England 13 2 1 58.13
Stacey Mehringer Charles River Masters 12 3 1 59.00
Krysten Sciacca Bearcat Masters 11 1 3 59.07
Grace Chang Bearcat Masters 9 5 4 59.30
Amy Leveroni Ymca Of The North Shore 11 3 1 59.33
Anna Togias Novaquatics Masters 13 8 2 59.37
Elizabeth Sullivan Charles River Masters 13 7 5 59.38
Kysa Crusco Granite State Penguins 13 1 4 59.47
Gayle Wettach North Suburban YMCA Masters 11 4 1 59.98
Courtney Karszes Binghamton Univ Masters 11 2 6 1:00.05
Donna Neuendorf Swim Rhode Island 12 1 2 1:00.53
Jessica Charron Nutmeg Masters 12 8 2 1:00.58
Crystie McGrail Great Bay Masters 11 5 3 1:00.64
Lori Hindle Weymouth Club Masters Swimming 12 6 5 1:01.03
Carol Pearl Charles River Masters 11 8 1 1:01.22
Amy Verreault Swim Rhode Island 12 5 2 1:01.23
Keri Nappi Swim Rhode Island 12 4 3 1:01.44
Mingi Kim Bearcat Masters 11 7 4 1:01.53
Sara Finati Swim Rhode Island 12 7 7 1:01.89
rainy goodale Martha's Vineyard Masters 10 4 3 1:02.16
Karen Mareb Granite State Penguins 11 6 2 1:02.60
Danielle Caron Worcester Area Masters 8 4 8 1:02.72
Tracy Grilli Granite State Penguins 10 3 3 1:02.94
Vivian Samson North Suburban YMCA Masters 9 6 6 1:03.00
Stephanie Cotsonas Swim Rhode Island 10 5 4 1:03.04
Sarah Dombrowski Nutmeg Masters 10 2 9 1:03.22
Haruka Uchida Charles River Masters 9 3 3 1:03.35
Marcia Witkus Ne Masters Unattached 8 8 5 1:03.69
Laura Bishop Binghamton Univ Masters 9 4 7 1:03.81
Kristin Kulinka Connecticut Masters 10 6 5 1:04.18
Brooke O'Connor North Suburban YMCA Masters 10 7 8 1:04.48
Karin Stokes Granite State Penguins 8 5 4 1:05.08
Missie Bankes Andover North Andover YMCA 8 2 2 1:05.09
Wendy Gulley Charles River Masters 9 7 3 1:05.22
Mary Walton Swim Rhode Island 1 1 4 1:05.44
Elizabeth Berstler Bearcat Masters 8 6 6 1:05.46
Alexandra Day Minuteman Masters Swim Club 9 1 4 1:05.57
Carrie Stevens Bearcat Masters 9 8 10 1:05.68
Sue Garland Charles River Masters 8 3 6 1:05.74
Danielle Palmer Granite State Penguins 8 1 4 1:06.02
Caitlin Swalec Greenwood Masters 10 8 5 1:06.04
Stephanie Winslow Swim Rhode Island 8 7 5 1:06.45
Lily Wood Charles River Masters 7 8 7 1:06.60
Yvonne Beumer Bearcat Masters 9 2 6 1:06.98
Denise Spence Umass Aquatic Masters 7 6 5 1:07.42
Leslie Craven Martha's Vineyard Masters 7 4 6 1:08.00
Stephanie Jones Charles River Masters 5 2 8 1:08.04
Angelina Bonin Swim Rhode Island 10 1 9 1:08.11
Kristen Lynch South County YMCA 7 2 9 1:08.26
jane cheney Greenwood Masters 7 1 7 1:08.96
Carolyn KielyKilpatrick Swim Rhode Island 6 3 5 1:08.99
Elyssa Johnson Bearcat Masters 6 5 11 1:09.12
Christie Hayes Nutmeg Masters 7 7 1 1:09.13
Rebecca Padera Weymouth Club Masters Swimming 7 3 7 1:09.50
Katherine Levenstein Charles River Masters 6 8 12 1:10.22
Anne Uecker Maine Masters Swim Club 6 2 8 1:10.28
Cj Dickson Worcester Area Masters 7 5 6 1:10.33
Jennifer Barlow Abc Masters - Gray Sharks 6 6 7 1:10.95
Deborah Sakr Granite State Penguins 6 1 8 1:11.20
Ashley Loo Bearcat Masters 3 4 6 1:11.83
Sara Wolf Auburn Master Swimmers 5 5 8 1:12.03
Lisa Zraket Ymca Of The North Shore 6 7 9 1:12.19
Beth Eggimann North Suburban YMCA Masters 5 6 9 1:12.49
Margee Charron Nutmeg Masters 5 3 10 1:13.23
Romaine Randall Abc Masters - Gray Sharks 5 1 10 1:15.37
Kylee Hitz Swim Rhode Island 4 3 9 1:15.64
Aileene Palm South County YMCA 6 4 10 1:16.21
Jennifer Passafiume Martha's Vineyard Masters 4 5 10 1:16.23
Renee Halliday Minuteman Masters Swim Club 5 7 11 1:16.47
Nicole Guglielmo Connecticut Masters 4 8 11 1:16.53
Kathy Slifer Ymca Of The North Shore 3 7 1 1:16.55
Kay Thomas Maine Masters Swim Club 4 7 11 1:17.49
Ally Sega Connecticut Masters 4 2 11 1:17.56
Mary Phelan South County YMCA 3 2 1 1:20.38
Jessica Rapp Charles River Masters 4 6 10 1:20.87
Susan Rardin Maine Masters Swim Club 4 4 2 1:21.04
margot mann Red Tide 3 6 3 1:21.36
Melissa Moeckel Greenwood Masters 3 5 12 1:21.51
Sandra Flynn Greenwood Masters 3 3 13 1:22.02
Denise Foster Worcester Area Masters 1 6 11 1:25.58
Ellen O'donnell Maine Masters Swim Club 2 7 2 1:25.64
margaret banker Ymca Of The North Shore 2 1 12 1:26.15
Kimberly Martin Connecticut Masters 2 4 13 1:29.12
Kimberly Raymond South County YMCA 3 1 14 1:30.80
Maura Twomey Charles River Masters 4 1 3 1:31.92
Rosie Delacruz Charles River Masters 2 3 12 1:32.78
Rozann Kraus Simon's Rock Pace Makers 3 8 4 1:34.73
Kathleen Gorman South County YMCA 2 5 4 1:36.14
Ann Densmore Charles River Masters 2 2 1 1:41.95
Lisa Chiango Unattached New England 2 6 12 1:45.35
Patty Blanchard Greenwood Masters 2 8 5 1:51.64
Sharon Pearson Martha's Vineyard Masters 1 5 2 2:03.72
Louise Case Greenwood Masters 1 8 5 2:08.61
Baheya Shenouda Charles River Masters 1 7 6 3:00.59
    Next 100 Results


Contact Us - Submit Results


© 1997-2015 SwimmingTimes.com