Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Women's 100 Backstroke
Pinellas County Athletic Confe
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Megan Romano
Northeast
2
4
1
57.09
Courtney Grace
Countryside
2
5
2
1:00.49
sidney newfield
St. Petersburg
2
6
3
1:01.29
Ashley Rossi
Clearwater
2
3
4
1:01.55
Joanna Wieckowska
East Lake
2
2
5
1:01.87
Kristina Katopis
Palm Harbor University
2
7
6
1:02.46
Melissa Damaske
Tarpon Springs
1
6
9
1:04.54
Halee Spencer
East Lake
2
8
7
1:04.59
Kelsey Curls
Clearwater
1
4
10
1:05.32
Emily Bloxam
Palm Harbor University
1
5
11
1:05.45
Chelsea Savona
Palm Harbor University
1
3
12
1:05.74
Angelica Compton
Countryside
2
1
8
1:05.91
abby king
St. Petersburg
1
2
13
1:06.95
Mary Boucher
Osceola
1
7
14
1:08.36
Kristina Alexiou
Clearwater
1
8
15
1:08.61
Melanie Rorer
St. Petersburg
1
1
16
1:08.66
Megan Romano
Northeast
7
4
1
59.06p
Courtney Grace
Countryside
6
4
2
1:01.80p
Ashley Rossi
Clearwater
6
3
3
1:01.97p
sidney newfield
St. Petersburg
5
4
4
1:02.36p
Joanna Wieckowska
East Lake
5
5
5
1:03.14p
Kristina Katopis
Palm Harbor University
7
6
6
1:03.25p
Angelica Compton
Countryside
6
5
7
1:04.28p
Halee Spencer
East Lake
7
5
8
1:04.72p
Kelsey Curls
Clearwater
7
3
9
1:05.58p
Emily Bloxam
Palm Harbor University
6
7
10
1:05.68p
Chelsea Savona
Palm Harbor University
6
2
11
1:05.92p
Melissa Damaske
Tarpon Springs
5
6
12
1:06.90p
abby king
St. Petersburg
5
2
13
1:07.28p
Mary Boucher
Osceola
7
7
14
1:08.16p
Melanie Rorer
St. Petersburg
5
3
15
1:08.29p
Kristina Alexiou
Clearwater
7
1
16
1:08.47p
Allison Shirley
Osceola
5
7
17
1:08.79p
Marina Buttrick
Countryside
7
2
18
1:08.93p
Ashley Arbasak
Northeast
6
1
19
1:09.02p
Kaitlin Stumpf
Palm Harbor University
5
1
20
1:09.27p
Alexa Burrows
Northeast
4
4
21
1:09.31p
Rachel McKeever
Countryside
4
8
22
1:10.73p
Amber Petrik
East Lake
4
2
23
1:10.80p
Carrie Hoffman
Seminole
5
8
24
1:11.29p
Victoria Stapleton
Dunedin
6
8
25
1:12.36p
chelsea allison
Osceola
4
5
26
1:12.99p
Alexa Daniels
East Lake
4
1
27
1:13.36p
Autumn Eliason
St. Petersburg
7
8
28
1:13.69p
Kim Brainard
Boca Ciega
4
7
29
1:16.07p
tricia cusmano
Seminole
4
3
30
1:16.14p
megan zemaitis
Dixie Hollins
4
6
31
1:16.65p
Shannon Coffey
Seminole
3
2
32
1:20.33p
Allie Corbett
Tarpon Springs
3
4
33
1:21.03p
Jocelyn Hall
Boca Ciega
3
5
34
1:23.10p
Megan Colwell
Boca Ciega
3
6
35
1:24.48p
Kelsey Bill
Largo
2
4
36
1:25.07p
Sara Parmer
Seminole
3
3
37
1:25.24p
Hannah Klukoff
Osceola
3
1
38
1:25.61p
kelsey eberle
Largo
3
7
39
1:26.29p
Elizabeth Aradi
Largo
3
8
40
1:27.03p
Jenny Dupes
Lakewood
2
2
41
1:32.20p
Sylvia Czyczon
Lakewood
1
4
42
1:35.54p
alexandra stang
Pinellas Park
2
3
43
1:37.89p
Angela Brandes
Clearwater
2
5
44
1:39.27p
lydia baldwin
Gibbs
2
7
45
1:47.12p
Jennifer Crankshaw
Northeast
6
6
NSp
Alyssa Bagadion
Lakewood
1
3
NSp
Katie Balut
Gibbs
1
5
NSp
Lana Jackson
Lakewood
2
6
DQp