Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Men's 100 Butterfly
Connecticut Senior Open Champs
Next 100 Results
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Benjamin Michaelson
Sonoco
3
4
54.27
Daniel Madwed
Sharks Swim Team
3
5
57.22
Matthew Donch
Piranha Swim Club
3
3
57.96
Michael Baity
Piranha Swim Club
3
7
59.58
Daniel Moran
Aquabears
3
6
59.77
David Czaplicki
Hopkins Mariner Swim Team
2
5
1:00.66
Alexander Ware
Sonoco
3
2
1:00.67
Daniel Vitagliano
Omni
2
1
1:00.80
Stephen Fixary
Piranha Swim Club
2
3
1:01.12
Michael Hoefling
Charter Oak - Dawn Letendre
2
6
1:01.24
Tony Wareck
Magnus Aquatic Group
2
7
1:01.29
Patrick Seeley
Ridgefield Aquatic Club
2
4
1:01.41
Joshua Tanz
Wilton Y Wahoos
3
8
1:01.53
Nicolas Chevalier
Magnus Aquatic Group
2
8
1:01.82
Jeffrey Sudbury
Wilton Y Wahoos
2
2
1:02.04
Charles Swanson
Magnus Aquatic Group
1
5
1:02.12
Jules Alexandre
Sonoco
1
4
1:02.14
Sean Condon
Magnus Aquatic Group
1
7
1:02.39
Peter Gollands
Patriot Swim Club
3
1
1:02.59
Ben Prue
Wilton Y Wahoos
1
3
1:02.62
Stephen Croll
Charter Oak - Dawn Letendre
1
2
1:02.76
Bjorn Falk
Magnus Aquatic Group
1
1
1:02.78
Spencer Hartmann
Aquabears
1
8
1:04.07
Benjamin Fay
Magnus Aquatic Group
1
6
1:04.93
Jason Oberman
Sonoco
DQ
Benjamin Michaelson
Sonoco
11
4
56.63p
Daniel Madwed
Sharks Swim Team
10
4
58.74p
Matthew Donch
Piranha Swim Club
9
4
58.95p
Daniel Moran
Aquabears
10
7
59.97p
Alexander Ware
Sonoco
9
5
1:01.50p
Michael Baity
Piranha Swim Club
11
5
1:01.68p
Peter Gollands
Patriot Swim Club
8
3
1:01.77p
Joshua Tanz
Wilton Y Wahoos
11
7
1:01.83p
Patrick Seeley
Ridgefield Aquatic Club
8
7
1:01.94p
David Czaplicki
Hopkins Mariner Swim Team
11
3
1:02.07p
Stephen Fixary
Piranha Swim Club
11
8
1:02.10p
Michael Hoefling
Charter Oak - Dawn Letendre
7
4
1:02.12p
Jeffrey Sudbury
Wilton Y Wahoos
4
4
1:02.13p
Tony Wareck
Magnus Aquatic Group
10
5
1:02.20p
Daniel Vitagliano
Omni
9
1
1:02.51p
Nicolas Chevalier
Magnus Aquatic Group
10
2
1:02.56p
Jules Alexandre
Sonoco
9
2
1:02.72p
Charles Swanson
Magnus Aquatic Group
11
6
1:02.73p
Sean Brophy
Hamden/North Haven
7
8
1:02.84p
Ben Prue
Wilton Y Wahoos
7
5
1:03.08p
Benjamin Fay
Magnus Aquatic Group
10
6
1:03.10p
Stephen Croll
Charter Oak - Dawn Letendre
6
5
1:03.38p
Sean Condon
Magnus Aquatic Group
10
3
1:03.44p
Michael Pohorylo
Aquabears
11
2
1:03.57p
Jason Oberman
Sonoco
4
5
1:03.69p
Spencer Hartmann
Aquabears
7
7
1:03.70p
Matthew Manoni
Wilton Y Wahoos
10
1
1:03.79p
Bjorn Falk
Magnus Aquatic Group
9
6
1:03.91p
Corey Swanson
Magnus Aquatic Group
9
3
1:04.14p
Kevin Norman
Omni
8
4
1:04.39p
Benjamin Ancher
Sonoco
5
8
1:04.43p
Stephen Heyer
Sonoco
8
6
1:04.50p
Gregory Neville
Sonoco
9
8
1:04.59p
William Shearouse
Magnus Aquatic Group
9
7
1:04.85p
John Weaver
Aquabears
6
7
1:04.93p
Matthew Rienzo
Hamden/North Haven
8
1
1:05.06p
Christopher Sullivan
Branford Stingrays
10
8
1:05.06p
Andrew Maguire
Magnus Aquatic Group
8
8
1:05.29p
Matthew Carlucci
Ridgefield Aquatic Club
6
6
1:05.73p
Philip Baity
Piranha Swim Club
8
2
1:05.80p
Kevin Lam
Zeus Swimming
7
2
1:05.85p
Adam Taft
Wilton Y Wahoos
7
3
1:05.87p
Cory Moshier
Sonoco
3
6
1:06.01p
David Dow
Sonoco
5
4
1:06.53p
Alessandro Acosta
Riptide Rush Swim Team
6
2
1:06.82p
Thomas Mazzaferro
Sonoco
5
7
1:06.86p
Quinn Tattle
Connecticut Aquatic Club
5
6
1:07.09p
Christopher Woods
Connecticut Aquatic Club
1
4
1:07.19p
James Francis
Laurel E. Hartford
5
5
1:07.23p
Stephen Marcinuk
Westport/Weston YMCA
5
1
1:07.27p
John Geissinger
Piranha Swim Club
7
1
1:07.27p
Fritz Froehlich
Hamden/North Haven
5
3
1:07.40p
Stuart Ainsworth
Wilton Y Wahoos
4
8
1:07.53p
Andrew Pramberger
Piranha Swim Club
6
1
1:07.57p
Jeffrey Goldberg
Ridgefield Aquatic Club
7
6
1:07.77p
Peter Geissinger
Piranha Swim Club
5
2
1:08.16p
Andrew Kosciuk
Cheshire Y Water Devils
4
6
1:08.34p
Isaac Ebert
Cheshire Y Water Devils
2
7
1:08.38p
Jared Goodman
Cheshire Y Water Devils
2
2
1:08.38p
Christopher DeConinck
Windsor Water Rat Express
4
2
1:08.53p
David Fine
Sharks Swim Team
2
4
1:08.54p
Daniel Moore
Charter Oak - Dawn Letendre
6
8
1:08.57p
Gregory Kovach
Sonoco
1
3
1:08.98p
Christopher Derwin
Cheshire Y Water Devils
2
1
1:09.11p
Nicholas Naumann
N Middlesex Ymca
4
3
1:09.41p
Kurt Murphy
Aquabears
1
5
1:10.29p
Wesley Clapp
Wilton Y Wahoos
3
5
1:10.38p
Matt Crowley
Omni
6
3
1:10.57p
Stephen Polucha
Magnus Aquatic Group
11
1
1:10.83p
Charles Pfeiffer
Piranha Swim Club
3
3
1:10.83p
Chris Luft
Cheshire Y Water Devils
2
6
1:10.87p
Eric Ress
Riptide Rush Swim Team
4
7
1:10.88p
Mark Desimone
Sharks Swim Team
4
1
1:10.95p
Eric Roberts
Wilton Y Wahoos
3
1
1:11.17p
Kevin McKeown
Laurel E. Hartford
2
3
1:12.02p
Next 100 Results