Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Men's 200 Freestyle
West Florida Summer Invite
Next 100 Results
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Mac Warren
Npb
1
4
1
1:59.63
Jack Cooney
Npb
1
5
2
2:01.15
Ted Bradley
Saint Petersburg Aquatics
1
6
3
2:02.85
Grant Nelson
Carrolwood Village Swim Team
1
7
4
2:04.24
Alex Kennon
Win
2
3
9
2:04.40
Josh Curnutte
Tampa Bay Community Aquatics
2
7
10
2:05.16
Luke Nath
Wsc
1
3
5
2:05.45
Zach Cain
Gcst
1
1
6
2:05.96
Patrick Davis
Cat
1
2
7
2:05.99
Brandon Edwards
Gcst
2
1
11
2:08.03
Clay Bullock
Cat
1
5
1
2:08.21
Chris Olinger
Gtsa
1
4
2
2:08.61
Andre Koop
Wsc
2
2
12
2:08.72
Dan Brancaccio
Gcst
1
3
3
2:10.82
Justin Sellers
Wsc
1
8
8
2:11.15
Evan Kilgore
Wsc
1
6
4
2:11.52
Grant Johnson
Cat
2
6
13
2:12.19
Andrew Blazuk
Wfla
1
2
5
2:12.50
Bucky Banks
Cola
2
8
14
2:13.39
Cameron Sellers
Wsc
1
1
6
2:13.79
Craig Coghlan
Wfla
2
5
15
2:13.84
Alex Metka
Wfla
1
7
7
2:15.49
Stephen Sheridan
Carrolwood Village Swim Team
1
8
8
2:15.87
Jay Carpenter
Cat
2
4
16
2:16.79
Michael Roka
Gcst
1
4
1
2:19.16
Jose Crescimbeni
Cat
1
3
2
2:21.88
Jonathan Jordan
Tbb
1
5
3
2:21.89
Travis Gardella
Gcst
1
6
4
2:24.09
Cameron Chambers
Saint Petersburg Aquatics
1
7
5
2:24.55
Sullivan Lynch
Carrolwood Village Swim Team
1
8
6
2:25.79
Adam Corbin
Cat
1
2
7
2:26.05
Paul Zimmermann
Saint Petersburg Aquatics
1
1
8
2:26.20
Tyler Ball
Abrf
1
4
1
2:29.40
Matthew Thompson
Wfla
1
5
2
2:32.52
Christian Kilgore
Wsc
1
3
3
2:38.16
Nathan Caldwell
Gcst
1
6
4
2:40.30
Brian Woodcock
Brandon Swim and Tennis Club
1
2
5
2:41.92
Antonio Birk
Wfla
1
1
6
2:42.36
Stephen Brock
Carrolwood Village Swim Team
1
7
7
2:42.79
Kyle Snew
Gcst
1
8
8
2:52.05
Mac Warren
Npb
6
4
1
2:00.00p
Jack Cooney
Npb
5
4
2
2:02.49p
Luke Nath
Wsc
5
5
3
2:03.29p
Ted Bradley
Saint Petersburg Aquatics
4
4
4
2:04.84p
Patrick Davis
Cat
6
3
5
2:05.15p
Grant Nelson
Carrolwood Village Swim Team
4
5
6
2:05.35p
Zach Cain
Gcst
5
3
7
2:05.88p
Chris Olinger
Gtsa
2
4
1
2:08.10p
Justin Sellers
Wsc
6
1
8
2:08.62p
Jay Carpenter
Cat
6
5
9
2:08.71p
Craig Coghlan
Wfla
4
6
10
2:08.73p
Alex Kennon
Win
5
2
11
2:08.73p
Grant Johnson
Cat
3
4
12
2:08.82p
Andre Koop
Wsc
6
6
13
2:09.08p
Josh Curnutte
Tampa Bay Community Aquatics
3
2
14
2:10.10p
Robert Dabrowski
Npb
4
3
15
2:10.15p
Clay Bullock
Cat
3
4
2
2:11.34p
Brandon Edwards
Gcst
6
2
16
2:11.41p
Bucky Banks
Cola
5
6
17
2:11.45p
Dan Brancaccio
Gcst
2
5
3
2:11.47p
Kenny Wazyniak
Npb
5
7
18
2:11.47p
Myles O'Keefe
Carrolwood Village Swim Team
4
1
19
2:11.54p
Drew Mosier
Wsc
4
2
20
2:11.57p
Jeffrey Mueller
Carrolwood Village Swim Team
4
8
21
2:11.63p
Evan Kilgore
Wsc
3
5
4
2:11.97p
Omari Boyd
Npr
6
7
22
2:12.04p
Brenno Varanda
Saint Petersburg Aquatics
4
7
23
2:12.05p
Andrew Blazuk
Wfla
1
5
5
2:13.97p
Ryan Nichols
Win
3
8
24
2:14.39p
Chris Rinus
Una
2
4
25
2:14.75p
Danny Claude
Gcst
3
6
26
2:15.40p
Franko Salvatore
Wfla
3
1
27
2:15.44p
Alex Metka
Wfla
2
2
6
2:15.60p
Mitchell Snyder
Saint Petersburg Aquatics
3
3
28
2:15.75p
Montana Dutton
Gcst
5
8
29
2:16.03p
Nick Vilaret
Wfla
6
8
30
2:16.14p
Cameron Sellers
Wsc
2
3
7
2:16.52p
Stephen Sheridan
Carrolwood Village Swim Team
1
1
8
2:16.88p
Bo Beins
Wsc
1
3
9
2:17.11p
Matthew Barry
Cat
2
6
31
2:17.28p
Tyler Epperson
Tbb
1
6
32
2:17.66p
Chris Mazzola
Npb
5
1
33
2:18.37p
Michael Roka
Gcst
2
4
1
2:19.26p
Cesar Crovo
Carrolwood Village Swim Team
1
5
34
2:19.69p
Tyler Beins
Wsc
2
1
35
2:20.02p
Jonathan Jordan
Tbb
3
4
2
2:20.67p
Bradley Moore
Tbb
3
5
36
2:20.97p
Alex Basse
Npb
3
2
10
2:21.23p
Matthew Sutton
Tampa Bay Community Aquatics
1
6
11
2:21.68p
Otavio Carvalho
Gcst
2
3
37
2:21.71p
Jose Crescimbeni
Cat
2
5
3
2:22.45p
Travis Gardella
Gcst
1
5
4
2:22.65p
Devin Seward
Wsc
1
3
38
2:22.97p
Trey Porter
Gcst
2
8
39
2:23.02p
Russell Snyder
Saint Petersburg Aquatics
3
7
12
2:23.47p
Adam Corbin
Cat
1
4
5
2:23.77p
Cameron Chambers
Saint Petersburg Aquatics
3
5
6
2:23.95p
Paul Zimmermann
Saint Petersburg Aquatics
3
3
7
2:24.63p
Christophe John
Saint Petersburg Aquatics
1
4
40
2:24.77p
Sullivan Lynch
Carrolwood Village Swim Team
2
3
8
2:24.81p
Next 100 Results