Toggle navigation
SwimmingTimes
Swimmers
Meets
Events
Teams
Men's 400M Freestyle
West Florida Summer Invite
Swimmer
Team
Heat
Lane
Place
Time
Mac Warren
Npb
3
4
1
4:16.26
Grant Nelson
Carrolwood Village Swim Team
3
6
2
4:17.66
Patrick Davis
Cat
3
3
3
4:20.82
Dan Maguire
Gtsa
3
8
4
4:23.78
Luke Nath
Wsc
3
1
5
4:24.23
Chris Olinger
Gtsa
2
4
1
4:24.30
Zach Cain
Gcst
3
2
6
4:25.52
Alex Kennon
Win
2
3
7
4:26.18
Mitchell Snyder
Saint Petersburg Aquatics
2
7
8
4:32.70
Craig Coghlan
Wfla
2
5
9
4:32.80
Andre Koop
Wsc
3
7
10
4:33.40
Dan Brancaccio
Gcst
2
3
2
4:34.10
Clay Bullock
Cat
2
5
3
4:35.68
Evan Kilgore
Wsc
2
1
4
4:38.10
Bo Beins
Wsc
2
2
5
4:38.25
Brandon Edwards
Gcst
2
4
11
4:39.08
Myles O'Keefe
Carrolwood Village Swim Team
2
2
12
4:41.59
Howard Combs
Gcst
2
8
13
4:41.95
Andrew Blazuk
Wfla
2
8
6
4:45.16
Matthew Yip
Wsc
1
4
14
4:45.36
Ryan Nichols
Win
2
6
15
4:47.45
Michael Roka
Gcst
2
3
1
4:48.98
Russell Snyder
Saint Petersburg Aquatics
1
2
7
4:50.69
Cameron Chambers
Saint Petersburg Aquatics
2
5
2
4:51.22
Levi Curnutte
Tampa Bay Community Aquatics
1
3
8
4:53.97
Adam Corbin
Cat
2
7
3
4:56.31
Matthew Attal
Carrolwood Village Swim Team
1
1
9
4:56.76
Travis Gardella
Gcst
2
6
4
4:58.32
Jose Crescimbeni
Cat
2
1
5
5:00.46
Paul Zimmermann
Saint Petersburg Aquatics
2
2
6
5:01.83
Jonathan Jordan
Tbb
2
4
7
5:04.38
Trey Porter
Gcst
1
5
16
5:05.16
Sullivan Lynch
Carrolwood Village Swim Team
1
4
8
5:06.72
Franko Salvatore
Wfla
2
1
17
5:07.84
Pieter Ritz
Gcst
1
5
9
5:12.57
Greggory Cooke
Carrolwood Village Swim Team
2
8
10
5:14.31
Ross Coghlan
Wfla
1
3
18
5:16.58
Michael Edwards
Npb
1
2
11
5:20.19
Matthew Thompson
Wfla
1
4
1
5:24.92
Brandon Klemencic
Wsc
1
6
12
5:28.00
Joe Thompson
Wsc
1
8
13
5:31.87
Brian Woodcock
Brandon Swim and Tennis Club
1
5
2
5:34.64
Eric Moore
Brandon Swim and Tennis Club
1
2
3
5:35.87
Jason Taylor
Brandon Swim and Tennis Club
1
3
14
5:36.69
Kyle Snew
Gcst
1
3
4
5:43.56
Jake Albion
Gcst
1
7
15
5:47.00
Ryan Sellers
Wsc
1
1
16
5:50.70
David Albion
Gcst
1
6
5
5:55.76
Wes Stearns
Cat
1
7
6
5:56.18
David De Sena
Abrf
1
1
7
5:58.19
Thomas Wyher
Tampa Bay Community Aquatics
2
6
10
NS
Trevor Caldwell
Wfla
2
13
SCR
Bradley Moore
Tbb
2
21
SCR
Cameron Sellers
Wsc
2
7
11
NS
Ted Bradley
Saint Petersburg Aquatics
3
5
19
NS
Omari Boyd
Npr
1
20
SCR
Andy Stoddard
Saint Petersburg Aquatics
1
12
SCR