Swimming Times





Men's 50yd Breaststroke      Next 100 Results
Swimmer Team Heat Lane Place Time
Mark Gangloff Mecklenburg Aquatic Club 1 4 1 24.31
Atiba Wade Unattached 1 5 2 24.99
Kevin Zakrzewski Patriot Aquatic Club 1 4 1 25.16p
Dave Denniston Irvine Novaquatics 1 5 1 25.39
Kevin Zakrzewski Patriot Aquatic Club 1 5 1 25.40
Atiba Wade Unattached 1 4 1 25.42
Atiba Wade Unattached 4 4 1 25.55p
Per Nylin Smu 1 4 2 25.59
John Jamerson Southern Crescent Aquatic Team 2 4 1 25.63
Adam Mania Schroeder YMCA Swim Team 1 4 2 25.67
Bradley Ally Pine Crest School 3 5 1 25.69
Stuart Ferguson Poseidon Swimming Inc 3 5 1 25.69
Bradley Ally Pine Crest School 3 5 1 25.69
Stuart Ferguson Poseidon Swimming Inc 3 5 1 25.69
Corey Swanson Tampa Bay Community Aquatics 3 1 1 25.71
Corey Swanson Tampa Bay Community Aquatics 3 1 1 25.71
Corey Swanson Tampa Bay Community Aquatics 3 1 1 25.71
Luke Anderson Irvine Novaquatics 1 6 3 25.73
Jeff Commings Rocky Mountain Masters 30 4 1 25.80
Stuart Ferguson Poseidon Swimming Inc 9 4 1 25.80p
Nicholas Werner Red Tide of NYC 12 4 1 25.81
Mark Gangloff Mecklenburg Aquatic Club 6 4 1 25.83p
Greg Rhodenbaugh Arizona Masters 21 6 1 25.84
Kevin Zakrzewski Wisconsin Aquatics 1 4 1 25.85
James Ridgeway Lake Forest Swim Club 3 4 2 25.86
James Ridgeway Lake Forest Swim Club 3 4 2 25.86
Ronald Karnaugh Team Triton 26 4 1 25.89
Michael Silva Team New Tampa YMCA 3 3 2 25.90
Michael Silva Team New Tampa YMCA 3 3 2 25.90
Per Nylin Smu 5 3 1 25.90p
Michael Silva Team New Tampa YMCA 3 3 2 25.90
Billy Jamerson Southern Crescent Aquatic Team 2 4 1 25.91
James Ridgeway Lake Forest Swim Club 9 4 1 25.91p
James Ridgeway Lake Forest Swim Club 9 4 1 25.91p
Wally Dicks Montgomery Ancient Mariners 23 4 1 25.98
Cameron Gledhill Curl Burke Swim Club 3 8 3 26.01
Cameron Gledhill Curl Burke Swim Club 3 8 3 26.01
Christian Schurr Unattached 5 5 1 26.01
Eric Friedland Rockville Montgomery Swim Club 10 4 2 26.02p
Richard Schroeder Ucsb Masters Swimming 21 5 2 26.03
Tyler Lemert Fort Wayne Aquatics 3 4 3 26.03
Tyler Lemert Fort Wayne Aquatics 3 4 3 26.03
Tyler Lemert Fort Wayne Aquatics 3 4 3 26.03
John Vogt Nova of Virginia Aquatics, Inc 3 6 4 26.05
John Vogt Nova of Virginia Aquatics, Inc 3 6 4 26.05
Dave Denniston Irvine Novaquatics 2 2 2 26.05p
John Vogt Nova of Virginia Aquatics, Inc 3 6 4 26.05
Alexander Larkin Bend Swim Club 3 4 2 26.09
Alexander Larkin Bend Swim Club 3 4 2 26.09
Adam Klein Cresent City Swim Club 3 3 4 26.10
Adam Klein Cresent City Swim Club 3 3 4 26.10
Kevin Bartell Bakersfield Swim Club 7 6 3 26.11p
Garren Riechel StingRay Swimming 8 4 3 26.11p
Kevin Bartell Bakersfield Swim Club 1 3 4 26.13
Tyler Lemert Fort Wayne Aquatics 2 5 1 26.15p
Justin Davidson Suburban Swim Center 3 2 5 26.15
Tyler Lemert Fort Wayne Aquatics 2 5 1 26.15p
Justin Davidson Suburban Swim Center 3 2 5 26.15
Tyler Lemert Fort Wayne Aquatics 2 5 1 26.15p
Justin Davidson Suburban Swim Center 3 2 5 26.15
Stuart Ferguson Poseidon Swimming Inc 8 4 2 26.17p
Stuart Ferguson Poseidon Swimming Inc 8 4 2 26.17p
Peter Goeman The Great Wolf Swim Team 6 4 2 26.18p
Peter Goeman The Great Wolf Swim Team 6 4 2 26.18p
Peter Goeman The Great Wolf Swim Team 6 4 2 26.18p
John Jamerson Southern Crescent Aquatic Team 4 4 1 26.19p
Alexander Larkin Bend Swim Club 6 4 1 26.19p
Alexander Larkin Bend Swim Club 6 4 1 26.19p
Peter Goeman The Great Wolf Swim Team 3 5 6 26.21
Peter Goeman The Great Wolf Swim Team 3 5 6 26.21
Peter Goeman The Great Wolf Swim Team 3 5 6 26.21
Randall Tom Unattached 1 4 1 26.21
Daniel Velez Rockville-Montgomery Swim Club 2 2 1 26.23
Paul Kornfeld Blue Tide Aquatics 2 6 2 26.23
Jonathan Roberts Raleigh Swimming Association 3 6 3 26.23
Adam Klein Cresent City Swim Club 9 3 3 26.23p
Justin Davidson Suburban Swim Center 3 6 5 26.23
Jonathan Roberts Raleigh Swimming Association 3 6 3 26.23
Adam Klein Cresent City Swim Club 9 3 3 26.23p
Justin Davidson Suburban Swim Center 3 6 5 26.23
Christopher Brunson Unattatched 2 5 2 26.23p
Matt Hoyland Blackline Aquatics 3 2 6 26.24
Matt Hoyland Blackline Aquatics 3 2 6 26.24
Jared Prince Chesapeake Swim Club 1 3 3 26.24
Benjamin Christoffel Arthur Jordan 18 4 1 26.25
Wally Dicks Montgomery Ancient Mariners 21 4 3 26.25
Grant Cooksey Lakeside Swim Team 10 5 4 26.25p
Atiba Wade Unattached 5 4 2 26.25p
Doug Eden Team Foxjet 10 3 5 26.26p
Tony Rezek Missouri Valley 30 4 1 26.27
Matt Hoyland Blackline Aquatics 9 5 6 26.28p
Justin Davidson Suburban Swim Center 8 6 4 26.29p
Justin Davidson Suburban Swim Center 8 6 4 26.29p
Felipe Travesso Washington Township Swim Club 12 4 1 26.29
Michael Silva Team New Tampa YMCA 7 4 3 26.30p
Michael Silva Team New Tampa YMCA 7 4 3 26.30p
Luke Anderson Irvine Novaquatics 2 7 4 26.30p
Michael Silva Team New Tampa YMCA 7 4 3 26.30p
Evan Hsiao Unattached Nova Aquatics 2 2 3 26.31
John Vogt Nova of Virginia Aquatics, Inc 8 4 4 26.33p
    Next 100 Results


Contact Us - Submit Results


© 1997-2015 SwimmingTimes.com